Rozloučení se základní částí dopadlo vítězně

 

Milan Hromádka (vlevo) přijímá gratulaci od Jakuba Kováře k vítězné brance proti Blatné,
foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

 

HC ŠD Písek – TJ Blatná Datels 5:3 (1:1, 1:0, 3:2)

Nedělní slunečné počasí nabídlo ideální podmínky pro poslední kolo základní části nejvyšší jihočeské hokejbalové soutěže. Domácí HC ŠD, jenž si v předstihu zajistil přímý postup do semifinále, přivítal v Orange aréně blatenské Datly, pro které to bylo s určitostí poslední utkání letošní sezóny. Hned od úvodu se plnily papírové předpoklady. Ještě neuplynula ani celá první minuta utkání a spolupráce druhého útoku znamenala gólový efekt. Hromádka s Kovářem si v útočném pásmu vyměnili míček, naservírovali jej Lukáši Volfovi na modrou a ten tvrdou střelou nedal Koubkovi v brance hostí žádnou šanci – 1:0. Hosté hrozili před Fišerovou brankou spíše z rychlých protiútoků. Chyba v domácí rozehrávce jim však nabídla skvělou příležitost, kterou dokázal v 5. minutě zužitkovat Samec a srovnat skóre – 1:1.

 

V úvodu prostřední části došlo na jediné vyloučení v tomto utkání, když byl na trestnou lavici odeslán domácí Kovář. Hosté sice vydrželi většinu početní výhody v útočném pásmu, ale Fišer jim gólovou radost nepovolil. V polovině druhé třetine pak udeřilo na druhé straně. Přesně v čase 22:00 vyhrál Kabele buly na Ondřeje Gábu, kteroý střelou z první prostřelil hostujícího Koubka – 2:1.

 

Jednobrankové vedení Švantláku vydrželo až do 33. minuty, kdy opět zaúřadovala spolupráce druhého domácího útoku, na jejímž konci byl tentokrát Jakub Kovář. Ten opět nechal promluvit svoji přesnou střelu švihem a navýšil tak vedení HC ŠD – 3:1. O tři minuty později se však Datlové znovu přiblížili na rozdíl jediného gólu zásluhou Vintera – 3:2. Čtyři minuty před třetí sirénou se povedl domácím rychlý kontr. Pelc s Lukášem Volfem dostali míček do útočného pásma, na modré zůstal volný Hromádka a tomu se podařilo již několikátou šanci v tomto utkání konečně proměnit – 4:2. Hotovo však ještě nebylo, dvě minuty před koncem provedl pěkný blafák proti Fišerovi Vinter a svoji druhou brankou vykřesal hostům naději – 4:3. Ti samozřejmě sáhli ke hře bez brankáře a snažili se o vyrovnání. 56 vteřin před 45. Minutou však vybojoval míček Lukáš Volf a od poloviny hřiště jej poslal do prázdné brány a pečetil střelecký účet utkání – 5:3.

 

Branky a nahrávky: 1. Volf L. (Hromádka, Kovář), 22. Gába O. (Kabele), 33. Kovář (Hromádka, Volf L.), 41. Hromádka (Volf L., Pelc), 45. Volf L. - 5. Samec (Vaníček), 36. Vinter (Srb J.), 43. Vinter (Srb P., Hrubý)

 

Střely: 34:22, Vyloučení: 1:0, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 32

 

Sestava HC ŠD Písek: Fišer– Kozák, Pelc, Hřebíček, Hanus, Volf R. – Gába O., Kabele, Habart – Hromádka, Volf L., Kovář – Rychlík, Urbanec, Duchoň

 

Fotogalerie:

 

Obránce HC ŠD Václav Pelc po utkání řekl: Blatná byla nepříjemným soupeřem, ale nakonec jsme dokázali utkání dovést do vítězného konce. Druhé místo je pro nás vynikající, bohužel ale teď vypadneme ze zápasového rytmu. Na semifinále se musíme dát dohromady, začíná nová soutěž, která bude hodně složitá. Pokud ale budeme bojovat jeden za druhého, věřím, že budeme úspěšní.

 

Písečtí si druhým místem zajistili přímý postup do semifinále. Čtvrtfinálové dvojice tvoří Prachatice – Zliv a Betonova – Pedagog a startuje 22. dubna. HC ŠD bude čekat na svého soupeře, kterého přivítá 6. května v domácí Orange aréně.

 

Autor: Václav Pelc

Přihlášení
„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012