Dorostenci s čistým kontem vyloupili Vysočinu

Vít Šimůnek (uprostřed) měl se svými spoluhráči Kroupou (vlevo) a Novotný
v Jihlavě důvod ke spokojenosti,

SK Jihlava – HC ŠD Písek 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

K dalšímu utkání extraligy mladšího dorostu o umístění cestoval Švantlák do Jihlavy. Od úvodní buly si vytvořili hosté několik slibných příležitostí, ale buď slabá koncovka, nebo výborný Košťál v domácí brance vše pochytal.

Obraz hry se nezměnil ani v druhé části. Hosté bušili do pozorné obrany domácích. Ti se ale stále častěji osmělovali také směrem dopředu. Také hostující Bauš musel předvést své brankářské umění. Skóre se měnilo v čase 20:12, kdy se po nahrávce Šuhaje trefil poprvé v utkání Šimůnek – 1:0.

Po druhé třetině proběhla v hostující kabině malá bouřka a jak bylo vidět na hřišti, měla správný efekt. V čase 33:11 přidal Šimůnek svoji druhou branku v utkání – 2:0. Na další branku se čekalo necelé 3 minuty a tentokrát Šimůnek nahrával a Šuhaj zvýšil na 3:0. Poslední slovo v utkání měl v čase 43:24 opět Šimůnek, který zkompletoval svůj hattrick a uzavřel účet utkání – 4:0.

Branky a nahrávky: 21. Šimůnek (Kroupa, Šuhaj), 34. Šimůnek, 37. Šuhaj (Šimůnek), 44. Šimůnek (Šuhaj)

Střely: 18:35, Vyloučení: 2:0, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 40

Sestava HC ŠD Písek: Bauš – Beličková, Hnyk Š., Kroupa, Sýkora – Čadil, Čapek, Daněk, Hnyk M., Hrnečková, Novotný, Šimůnek, Šuhaj

Fotogalerie: Facebook Alice Hnyková

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Nebylo to z naší strany zrovna povedené utkání. Chyběl nám větší důraz před brankou a pohyb bez míčku. Pochvalu si zaslouží Ondra Bauš v brance, ve druhé třetině nás hodně podržel. Až ve třetí třetině jsme konečně hráli na co jsme zvyklí.

Minipřípravky v Blatné

O víkendu proběhl v Blatné společný turnaj přípravek a minipřípravek mezi regiony Jih a Západ. Ačková přípravka HC ŠD prošla v sobotním turnajem bez ztráty kytičky, ale i B tým si vedl dobře a své soupeře potrápil. V neděli probíhal turnaj minipřípravek a nejmladší Švantláci si také vedli dobře a okusili si jak vítězství, tak i porážku. Tyto turnaje se hrají bez výsledků a následných tabulek. Celkem se obou turnajů zůčastnilo 16 týmů.