Oranžády dvakrát vyhrály na domácím hřišti

 

Oranžády šly do bojů s velkým odhodlodláním a odměnou jim byly dvě vítězství,
foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

 

V sobotu 8. dubna patřila písecká hokejbalová Orange aréna ženám, kdy se zde konal další z turnájů v rámci MČR. K Otavě zavítaly dva pardubické týmy, Autosklo a Svítkov Stars, doplněné ještě o Českou Třebovou. Každé z družstev odehrálo dvě utkánní, které se počítají do dlouhodobé soutěže. Utkání byla hraná na 2 x 12 minut.

 

V prvním utkání se proti domácím Oranžádám postavily hráčky Autoskla Pardubice. Písečandy byly po celé utkání jasně aktivnější, což potrvdila i statistika střeleckých pokusů – 25:8. Oranžádám ale vázla efektivita nebo ztroskotaly na dobře chytající pardubické brakářce Kulhánkové. V první polovině byla proti ní úspěšná pouze v polovině 10. minuty Prošková. V úvodu druhé části se Oranžády prosadily podruhé Buriánkovou a v poklidu pak dovedly utkání do vítězného konce.

 

Souboj druhé ČeskéTřebové se Svítkovem nabídl velmi kvalitní hokejbal. Šancí bylo dost na obou stranách, ale skvělý výkon předvedly obě brankářky, které byly také po zásluze vyhlášeny nejlepšími hráčkami. Jelikož gólmanky nepovolili radost žádné střelkyni, došlo až na samostatné nájezdy. V nich byly úspěšnější hráčky České Třebové a dosáhly tak na nejtěžší možnou výhru.

 

Po menší přestávce vyběhly k druhému utkání opět hráčky druhého celku tabulky České Třebová, tentokrát proti druhému pardobickému týmu Autosklu. V tomto zápase byl znát výkonnostní rozdíl mezi oběma týmy. Pardubické hráčky byly pod neustálým tlakem a konečný výsledek 0:3 byl pro ně ještě vcelku milosrdný.

 

Písecký turnaj uzavřely domácí hráčky soubojem se Svítkovem. A vlétly do něj vskutku výborně. Ihned po vhazování podnikly rychlý útok, Kamila Blažková přihrála do ideální pozice Martině Butulové a ta se nemýlila. Další šance Oranžád však zůstávaly nevyužity. Také hostující hráčky dokázaly zaměstnat píseckou gólmanku Tupou, ale ta dlouho držela naděje svého týmy na plný počet bodů. To se jí dařilo až do 21. minuty, kdy nestačila na pokus Měšťanové. Podruhé tak došlo na samostatné nájezdy, v nichž vystřelila bonusový bod Oranžádám obránkyně Reimová.

 

Výsledky:

  • HC ŠD Písek – HBC Autosklo Pardubice 2:0
  • Česká Třebová – Svítkov Stars Pardubice 1:0 sn
  •  Česká Třebová – HBC Autosklo Pardubice 3:0
  •  HC ŠD Písek – Svítkov Stars Pardubice 2:1 sn

 

Fotogalerie:

 

Sestava HC ŠD Písek: Tupá – Reimová, Beličková, Slámová, Vránová – Blažková M., Blažková K., Butulová, Pletková, Prošková, Buriánková, Turanská, Novotná

 

Trenér HC ŠD Jiří Mergl po utkáních řekl: Holky sehrály dobrá utkání a za jejich výkony bych jim chtěl poděkovat. Škoda druhého zápasu, ve kterém jsme také sahaly po třech bodech, nakonec jsme spokojeni i s výhrou po nájezdech. Děkuji všem, kteří se na organizaci celého dne podíleli a snad jsme všechny fanoušky potěšili.

 

Autor: Václav Pelc

Přihlášení
„Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá své matce.“ Oscar Wilde
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012