Gába režíroval vstup obhájce titulu do nové sezóny

Ondřej Gába (v černém) předvedl na startu nového ročníku skvělou střeleckou formu,

HC ŠD Písek – SK Pedagog Č. B. 6:3 (2:0, 2:1, 2:2)

Po letní přestávce se se začátkem nového školního roku opět rozběhly i hokejbalové soutěže. Úřadující mistr HC ŠD Písek po úspěšně odehrané baráži prodal licenci do Prachatic a zůstal v nejvyšší jihočeské soutěži. Švantlák hostil v prvním kole českobudějovický Pedagog. Úvod utkání příliš líbivé podívané nepřinesl. Po letní přestávce se hráči teprve postupně dostávají do tempa. Největší šanci měli hosté, kdy se jim podařil rychlý brejk. Domácí gólman Fišer si ale skvěle po Haškovsku s jejich šancí poradil. Na premiérovou branku nového ročníku se tak čekalo až do závěru první třetiny. Na konci 13. minuty přinesla ovoce souhra Roda se Šperlem, kteří připravili palebnou pozici pro Gábu. Nejlepší hráč jarní baráže potvrdil své střelecké kvality a poprvé překonal Davídka – 1:0. Do první přestávky se skóre měnilo ještě jednou. To, když se dvacet vteřin před sirénou při svém prvním startu v dresu HC ŠD prosadila letní posila ze zaniklé Betonovy David Šperl, úřadující mistr extraligy s Kertem Praha – 2:0.

V prostřední části se také poprvé v nové sezóně radovali ze vstřelené branky českobudějovičtí. Na konci 16. minuty nahazoval od modré hostující kapitán Pavlík a překvapivě mířil přesně k tyči Fišerovy brány – 2:1. Hosté následně dostali od mužů v pruhovaném velkou příležitost na srovnání při dvojnásobné početní výhodě, ale obrana Švantláku dokázala všechny jejich ataky přestát. V poslední minutě druhé třetiny znovu udeřili domácí. Obě branky nesly podpis Ondřeje Gáby, který tak zkompletoval svůj hattrick a stanovil skóre po třiceti minutách na 4:1.

Poslední patnáctiminutovka se zdála býti již pohou formalitou. Ve 38. minutě vykřesil malou jiskřičku naděje pro Pedagog Ondřej Bárta – 4:2. O dvě minuty později ale Habart nabil znovu Gábovi a písecký kanonýr zavězil za Davídka počtvrté – 5:2. Za další minutu se znovu prosadili hosté, tentokrát mladší z bratrů Bártových Adam – 5:3. Zeleno-bílí si ještě prakticky vzápětí užili další přesilovou hru, ale Fišer se svými spoluhráči jim další gólovou radost nepovolili. Ani následná hra bez brankáře žádnou gólovou radost Pedagogu nepřinesla. Naopak to byli domácí, kdo se znovu radoval. Lukáš Volf z vlastní obrané třetiny vysokým lobem mířil do opuštěné klece a dal výsledku utkání definitivní podobu – 6:3.

Branky a nahrávky: 13. Gába (Rod, Šperl), 15. Šperl (Gába), 30. Gába, 30. Gába (Rod, Habart), 40. Gába (Habart), 45. Volf L. – 16. Pavlík, 38. Bárta O. (Kvítek, Bárta A.), 41. Bárta A. (Bárta O.)

Střely: 37:33, Vyloučení: 5:2, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 36

Sestava HC ŠD Písek: Fišer – Šperl, Přibyl, Kozák, Pelc – Gába O., Rod, Habart – Rychlík, Volf L., Janeček

Fotogalerie: Písecké Postřehy

Útočník HC ŠD Ondřej Gába po utkání řekl: První zápas se hrál v solidním tempu. Soupeře jsme přehráli kombinačně a chytře. Vzhledem k novinkám v lize je potřeba sbírat každý bod. Dnes máme všechny, takže spokojenost. Podařilo se nám posílit mančaft, takže budeme útočit i na vítězství v základní části.

Také ve druhém kole se představí Švantlák v domácí Orange aréně. Znovu v neděli od 11 hodin bude hostit Prachatice B.

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain