Dorostenci vstup do starší kategorii zvládli skvěle

Dvougólový střelec Rychlík (vlevo) a gólman Čapek se podíleli na výhře dorostu ve Stříbře,

HC Buldoci Stříbro – HC ŠD Písek 0:5 (0:3, 0:0, 0:2)

Písečtí cestovali ke svému prvnímu utkání v extralize staršího dorostu na horkou půdu do Stříbra. V dresu HC ŠD se poprvé objevili posily z Prachatic Bárta a Trojan a po roce budějovický Procházka. Úvod zápasu byl z obou stran opatrný. Dřív se osmělili hosté, ale domácí Kořínek byl na svém místě. Skóre se měnilo poprvé v čase 7:38, kdy se trefil v přesilovce po nahrávce Hrnečkové Šimůnek – 1:0. O necelé dvě minuty později byl úspěšným střelcem, opět v přesilové hře, Duchoň po asistenci Bárty – 2:0. Když už se zdálo, že půjdou hosté s dvougólovým náskokem do šaten, trefil se podruhé v utkání z mezikruží Duchoň – 3:0.

Druhá třetina byla rozdrobena častýma vyloučeními, a tak šancí bylo na obou stran pomálu: Za zmínku stojí příležitost Trojana, který předvedl krásnou individuální akci, ale již nedokázal zasunout míček do opuštěné branky.

V posledním dějiství se ještě trefil přesilové hře ve 37. minutě Rychlík po nahrávkách Procházky a Duchoně – 0:4. Poslední slovo v utkání měl znovu Rychlík, který svoji druhou brankou v utkání uzavřel účet utkání – 0:5.

Branky a nahrávky: 8. Šimůnek (Hrnečková), 10. Duchoň (Bárta), 15. Duchoň, 37. Rychlík (Duchoň, Procházka), 45. Rychlík (Procházka)

Střely: 32:43, Vyloučení: 10:4, Využití: 0:0, V oslabení: 0:3, Počet diváků: 21

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Procházka, Sýkora, Janoušek, Bárta, Hokr, Duchoň, Daněk, Rychlík, Šimůnek, Trojan, Hrnečková

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Cestovali jsme k utkání trochu s obavou.Soupeř se prezentuje nepříjemnou hrou dneska to občas přeháněl a my jsme dokázali třikrát využít přesilovku.Na úvod sezony jsme maximálně spokojeni,ale je to jenom začátek.