Švantlák napravil prohru z Blatné, ve šlágru kola přejel Zliv 7:3

Martinu Kozákovi i tentokrát skvěle foukal vítr

HC ŠD PÍSEK - HBC ZLIV 7 : 3 (2:0, 4:0, 1:3)

Šlágr kola se hrál v neděli dopoledne v Písku, kam přijela Zliv, které patří v tabulce třetí místo, hned za druhým ŠD.
Od samého začátku bylo jasné, kdo bude zápas režírovat. Domácí začali velkým náporem a v 6. minutě šli do vedení. Vyloučení Vlasáka potrestal Všetečka. Na 2:0 zvýšil ve 13. minutě Hromádka, který si naběhl na Habartovu přesnou nahrávku.
To, co předvedli hráči Písku ve druhé třetině, by se s přehledem dalo nazvat exhibicí. V 18. minutě Habart nádherně vyjel z koutu hřiště a výjezd zakončil precizním blafákem. Na rozdíl čtyř gólů zvyšoval ve 26. minutě Kozák, který dělovkou do šibenice rozveselil přítomné diváky. Minutu na to, se poprvé v sezóně trefil i navrátilec do sestavy P. Přibyl. A za další minutu to bylo 6:0, Kabelemu namazal Habart a pro druhého nejproduktivnějšího hráče soutěže nebyl problém propálit Veselého pošesté.
Poslední třetina se tak dohrávala pouze z povinnosti, ve 38. minutě Kozák napřáhl znovu na modré a i jeho druhá dělovka á la Burkoň skončila za překvapeným Veselým. Domácí pak polevili a dovolili hostujícím hráčům výsledek snížit. Do té doby bezchybného Bučka překonali postupně Kropík, lídr kanadského bodování Jílek a Vebr.

branky: Kozák 2 (Habart, P. Přibyl, Všetečka (O. Gába, M. Gareis), Hromádka (Habart, Marek), Habart (Kubeš), P. Přibyl (O. Gába), Kabele (Habart) - Kropík (Vebr), Jílek (Hájek), Vebr (Jílek)

sestava ŠD: Buček (Kukrál) - Kozák, Marek, M. Gareis, P. Přibyl, Sup, Pelc - Habart, Kabele, Hromádka - Kubeš, Všetečka, O. Gába - Bárta, Vážný, Mergl

trenér V. Čapek po utkání řekl: Vstup nám vyšel skvěle a hosty jsme nepustili do hry, druhá třetina byla asi nejlepší, co jsme letos předvedli, podpořena výtečným Bučkem. Na konci jsme třikrát zbytečně inkasovali, ale kdyby nám před zápasem někdo řekl, že vyhrajeme 7:3, brali by jsme to všemi deseti, proto s výsledkem i hrou spokojenost.

V neděli 28. listopadu zajíždí Švantlák do Tábora, do sestavy by se měli vrátit nemocní Jan a Václav Rothovi. Poslední letošní zápas pak sehraje ŠD doma 5. prosince proti Pedagogu ČB.

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich