Záloha Horalů si odvezla dvanáctigólový příděl

David Šperl (v oranžovém) pálí jednu z mnoha svých obaváných střel na prachatickou svatyni,
foto: Michal Kozák

HC ŠD Písek – HBC Prachatice B 12:3 (7:2, 2:0, 3:1)

Do Orange arény zavítali v neděli před polednem prachatičtí Horalové. Oproti minulým rokům se ale A týmu Švantláku postavila záloha Prachatic, jelikož jejich první tým nastupuje letos o soutěž výš. Tam se dostali díky odkoupení licence právě od píseckého týmu. Přesto se v černo-bílém dresu představilo několik známých tváří z dřívějších soubojů, např. Sitter či Reindl. Právě druhý jmenovaný otevřel již v 50. vteřině skóre utkání, když střelou na blížší tyč překonal Fišera – 0:1. V čase 2:08 se hosté radovali znovu, když rychlý brejk zakončil Trojan – 0:2. Takový začátek zápasu čekal málokdo. Naštěstí pro Švantlák ale neuběhlo ani čtyřicet sekund a David Šperl střelou po zemi poprvé překonal Kacetla na druhé straně – 1:2. V 7. minutě již bylo vyrovnáno, poprvé se v oranžovo-černém střelecky prosadila další letní posila Janeček – 2:2. V 9. minutě pak domácí díky dvěma brankám během 19 vteřin skóre otočili. Nejprve úspěšně dorážel Habart – 3:2. Vzápětí se podruhé v utkání prosadil aktivní Šperl – 4:2. Brankové hody pokračovaly i nadále. Ve 12. minutě našel Habart Gábu a ten potvrdil své střelecké představení z prvního utkání – 5:2. O minutu později byl před brankou Kacetla nejdůraznější Hronek – 6:2. Do první přestávky se ještě stihl prosadit Hromádka a střelecky tak uzavřel bohatou úvodní třetinu – 7:2.

Vysoký náskok domácích dával tušit, že o osudu utkání již nemůže být pochyb. Švantlák se navíc neustále tlačil do gólových příležitostí a častokrát jeho hráči ztroskotali až na Kacetlovi v brance Prachatic. Hosté vyráželi pouze k občasným brejkům a Fišera v písecké brance příliš nezaměstnávali. Ve 24. minutě dokonal svůj první hattrick v dresu HC ŠD dalekonosnou střelou Šperl – 8:2. V polovině 27. minuty dostali domácí možnost jediné přesilové hry v utkání a za 26 sekund ji dokázali zužitkovat. Janeček našel naběhnutého Kozáka a písecký obránce přesně mířil za záda Kacetla – 9:2.

Na desátý gól se čekalo do 32. minuty. Tlak druhé domácí formace využil hrající trenér B týmu Hronek – 10:2. O pět minut později se znovu připomněli hosté, když jeden z jejich brejků zakončil opět Trojan – 10:3. Ve 41. minutě předvedl skvělé sólo Hromádka, který obešel všechny hráče Horalů a pohrál si i s gólmanem Kacetlem – 11:3. Bohatý gólový účet pak uzavřel o minutu a půl později svoji druhou brankou v utkání Gába – 12:3.

Branky a nahrávky: 3. Šperl (Habart, Kabele), 7. Janeček (Gába, Habart), 9. Habart (Gába, Kabele), 9. Šperl (Gába, Habart), 12. Gába (Habart), 13. Hronek (Hromádka), 14. Hromádka (Mergl, Hronek), 24. Šperl (Habart, Janeček), 27. Kozák (Janeček, Hronek), 32. Hronek (Mergl, Hromádka), 41. Hromádka (Mergl, Janeček), 42. Gába (Habart, Tajbl) – 1. Reindl (Trojan), 3. Trojan (Bednář, Mráz), 37. Trojan (Mráz)

Střely: 50:34, Vyloučení: 2:1, Využití: 1:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 24

Sestava HC ŠD Písek: Fišer – Šperl, Tajbl, Kozák, Pelc – Gába O., Kabele, Habart – Janeček, Hromádka, Hronek, Mergl

Obránce HC ŠD Václav Pelc po utkání řekl: Začátek zápasu jsme trochu prospali, ale docela rychle jsme dokázali zareagovat a skóre otočit. Těší nás vysoké vítězství a plný počet po startu soutěže. Přesto nesmíme hrát tolik na krásu a víc se tlačit do zakončení, aby se nám to příště nevymstilo.

Ve třetím kole zajíží HC ŠD poprvé na půdu soupeře, do dalekého a nevyzpytatelného Pluhova Žďáru, kde se představí v sobotu od 10 hodin.

Autor: Václav Pelc

„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde