Dorostenci uspěli fotbalovým výsledkem v Karviné

Radost dorostenců v šatně po nejtěsnější možné výhře v Karviné

HbK Karviná – HC ŠD Písek 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

V dalším kole extraligy staršího dorostu cestoval Švantlák k nejvzdálenějšímu soupeři, a to do Karviné. Celý zápas se konal za vytrvalého deště. Lépe se s tím dokázali vypořádat hosté a často zaměstnávali domácího gólmana Mokrého, který byl karvinským velkou oporou. Za zmínku stojí v první třetině šance Rychlíka a Duchoně, ale Mokrý byl vždy připraven.

Obraz hry se příliš nezměnil ani v prostřední části. Domácí přidali na důrazu, který občas přeháněli. Hostím se tak naskytla i přesilovka 5 na 3. Na konci početní výhody našel nahrávkou Duchoň Malechu, který vystřelil bez přípravy a jeho střelu Mokrý pouze vyrazil, Rychlík míček uklidil za jeho záda – 1:0. Na konci druhé třetiny měli po hrubé chybě Hokra super šanci domácí, když se celý útok domácích řítil na Čapka. Ten si ale s touto mega šancí skvěle poradil.

V posledním dějiství se hosté snažili navýšit svůj náskok, ale nepřesná muška je o to připravila. Když ani v power play netrefil Rychlík prázdnou branku, skončilo utkání netěsnějším výsledkem.

Branky a nahrávky: 24. Rychlík (Malecha, Duchoň)

Střely: 22:40, Vyloučení: 6:3, Využití: 0:1, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 16

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Hokr, Janoušek, Sýkora, Šimůnek – Daněk, Duchoň, Hrnečková, Malecha, Neruda, Rychlík

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Jsme s výhrou maximálně spokojeni. Myslím, že jsme byli v celém průběhu lepším týmem. Domácí brankář chytal skvěle a držel šance domácích na dobrý výsledek. Jsem spokojený, jak jsme přistoupili k utkání a hráče musím pochválit.