Repríza finále znovu vítězně pro Švantlák

David Šperl se po svém přestupu do HC ŠD střelecky prosadil v každém utkání,
foto: HC ŠD Písek

SK Suchdol n. Lužnicí – HC ŠD Písek 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Ke šlágru kola a repríze loňského finále zajížděla v neděli oranžovočerná družina do Suchdola nad Lužnicí, který je znám svoji věčnou nespokojeností s průběhem základní části a doplňováním kádru v jarní části sezóny. Proto, coby hlavní iniciátor nového pravidla – vítězství v základní části znamená postup do baráže o vyšší soutěž, vyrukoval se sedmnácti hráči v téměř kompletní sestavě. Švantlák, tradičně oplývající pohodovou náladou dorazil v sestavě okleštěné, ale jak se později ukázalo, zcela dostačující. Do vedení ovšem šli domácí, když Kalát využil zmatků v písecké obranné třetině a zasunul kolem betonů brankáře Fišera – 1:0. O chvíli později dostali hosté možnost přesilové hry a představili v ní nejjednodušší, zato nejúčinnější řešení. Šperl dostal nabito a následně všichni viděli míček houpat se ve "vikýři" – 1:1.

Druhá třetina nabídla podobný scénář. Do vedení šli opět po nedůrazu a zmatků před brankářem Fišerem domácí, když Sládek domlátil míček za brankovou čáru – 2:1. Odpověď přišla znovu vzápětí. Marek „Buly“ Kabele ukazuje svoji dominanci na vhazování, míček putoval ke Šperlovi – nápřah – gól – 2:2. Zdálo se, že za vyrovnaného stavu skončí i druhá perioda, avšak suchdolští trestuhodně otevřeli střední pásmo a z protiútoku jim zasadil "šatňáka" střelou švihem Ondřej Gába – 2:3.

Kdo čekal ve třetí třetině vítr a peklo ze strany domácích, tak se hluboce mýlil. Švantlák nepouštěl soupeře do větší akce, naopak byli to oni, kdo drželi klid na holích, ale i v hlavách a byla jen otázka času, kdy zasadí rozhodující úder. Ten přišel v pasáži, kdy fantom „Buly“ opět přiváděl domácí k šílenství a následně vznikala jedna mlýnice za druhou. Suchdol, reagující oddechovým časem a vymýšlením strategie, jak z toho ven, netušil, že právě následující střídání dostane konečnou injekci. Rychlé přečíslení opět zakončoval Ondřej Gába – 2:4. Zbytek zápasu si už staronoví mistři Jihu pohlídali a definitivní náplast vystřelil při hře bez brankáře přes celé hřiště fyzik a koumák Tomáš „Antiradar“ Rod – 2:5. Švantláček si tak veze z nedělního výjezdu do "přátelského" prostředí v pohraniční pohodovou výhru a upevňuje si první místo v tabulce – nový milník, který si před sezonou stanovili.

Branky a nahrávky: 6. Kalát (Císař), 17. Sládek – 6. Šperl (Habart, Kabele), 17. Šperl (Kabele), 30. Gába (Šperl), 42. Gába (Šperl), 45. Rod

Střely: 22:27, Vyloučení: 5:6, Využití: 0:1, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 57

Sestava HC ŠD Písek: Fišer – Šperl, Kozák, Hřebíček, Rod – Gába, Kabele, Habart – Mergl, Rychlík, Zábranský

Brankář HC ŠD Jiří Fišer po utkání řekl: Očekávali jsme těžké utkání, ale na zápas nás výborně v šatně připravil David Gába, který nemohl nastoupit. Celý zápas jsme odehráli ze zabezpečené obrany. Domácí si vytvářeli šance spíše jen v přesilových hrách. V průběhu zápasu jsme byli lepším týmem a výhru jsme si zasloužili. Týmu patří poděkování za skvělou hru dozadu.

Také další víkend čeká HC ŠD výjezd na hřiště soupeře. V sobotu od 15 hodin se představí na půdě nováčka soutěže v Nové Včelnici, která zatím nezískala ani bod a je na posledním 8. místě.

Autor: Ondřej Gába