Písečtí zvládli nervózní zápas v Táboře i v oslabené sestavě

brankář Buček dokázal svůj tým podržet

SK TÁBOR - HC ŠD PÍSEK 1 : 2 (1:1, 0:0, 0:1)

Pro další výhru si hokejbalisté mistrovského Švantláku dojeli k Jordánu, kde v nervózním zápase porazili místní SK 2:1.
Domácí vstoupili do zápasu aktivněji a Buček měl v brance Písku plné ruce práce. To na nestárnoucího Pátka v brance "husitů" vyslali hosté první pozdrav až ve 4. minutě, ale i veterán jihočeských brankovišť ukázal, že i ve čtyřiceti letech má týmu stále co dát.
Do vedení poslal domácí v 11. minutě kapitán Pospíšil, který střelou švihem ze tří metrů nedal Bučkovi šanci. Písečtí dokázali odpovědět v čase 14:13, Habart zatáhl míček do útočného pásma, bravurně se zbavil Trajera a nádherně namazal míček osamocenému Hromádkovi, pro kterého nebyl problém zavěsit do poloodkryté domácí svatyně.
Ve druhé třetině se mohl Písek poslat do vedení Hromádka, ale míček mu před Pátkem přeskočil hokejku. Na druhé straně se předvedl Buček, při střele Hroudy a následné dorážce Portla.
Po pěti minutách poslední části hry se řítil sám na Pátka J. Roth,ale svoji šanci neproměnil.Ve 38. minutě předvedl nejkrásnější akci zápasu hostující Habart, který si naběhl na Gareisovo přiťuknutí a po krásném sólu přes polovinu hřiště nedal Pátkovi žádnou šanci. Domácí příznivci už zvedali ruce nad hlavu ve 42. minutě, ale první šanci Terbrovi chytil Buček neuvěřitelně pravým betonem a další dorážka domácího útočníka jen těsně minula branku Švantláku. Minutu před konce domácí odvolali Pátka z branky, ale ani v šesti hráčích v poli už vyrovnat nedokázali.

branky : Pospíšil (Menzel, Růžička) - Hromádka (Habart), Habart (M. Gareis, Kabele)

sestava ŠD: Buček - M. Gareis, Pelc, Sup, Marek, Kozák - Kabele, Hromádka, Habart - Kubeš, Bárta, J. Roth

trenér Čapek po zápase řekl: Zápas jsme odehráli srdíčkem, v oslabené sestavě jsme sem přijeli s defenzivní taktikou, podržel nás Buček. V zápase jsme neměli moc gólovek, proto jsem rád, že vezeme tři body.

Poslední mistrovský zápas letos odehrají Písečtí v neděli 5. prosince, kdy od 11 hodin hostí na svém hřišti tým českobudějovického Pedagogu.

„Kdy se nudíme lépe než v kruhu rodiny?“ Oscar Wilde