Hokejbalisté Švantláku přezimují druzí v oblastní lize - hodnocení podzimní části

švantlák stihl na podzim i představit novou sadu dresů

Hokejbalisté Švantláku přezimují na druhém místě tabulky oblastní ligy. Svůj cíl držet v popředí tabulky se svěřencům trenéra V. Čapka zatím plní dařit.

Do sestavy ŠD se po roční pauze vrátil zkušený M. Gareis, dva zápasy odehrál i D. Všetečka a na sklonku podzimu se v sestavě objevil i P. Přibyl, který měl roční pauzu v oranžovém dresu. Novou tváří pro fanoušky byl V. Pelc, který se hned od začátku vešel do základní sestavy. Jako již tradičně se Písečtí v úvodu sezóny museli obejít bez "hokejek" T. Roda, N. Gajovského a J. Kováře, kteří by se měli k týmu připojit po skončení hokejových povinností.

Pozice gólmanské jedničky letos připadla na K. Bučka, který odchytal 9 mistrovských zápasů s průměrem 2,67 obdržených branek na zápas. Do jednoho zápasu nastoupil i hrdina loňského play-off D. Gába a jeden start za A- tým si připsal i dorostenec Kukrál.

V poli se bodově daří Kabelemu, Habartovi, O. Gábovi a i Hromádkovi, ale ani ostatní hráči nezůstávají pozadu.
Písečtí během podzimu v oblastní lize ztratili 7 bodů z 33 možných. Po úvodním zaváhání z nováčkem soutěže z Horní Břízy
přišli 4 jasné výhry a zápas o čelo tabulky s Betonovou z Holubova. Zápas se hráčům Švantláku nepovedl a Písečtí si připsali
první porážku v lize. Ta další přišla v Blatné, po nejhorším výkonu sezóny se s body moc počítat nedalo. Chuť si Švantlák
zpravil v repríze loňského finále, kdy doma smáznul Zliv a pro další výhru si hráči od Otavy zajeli do Tábora, kde podali
asi nejlepší výkon sezóny a vyhráli 2:1.

Písečtí bojovali na podzim i v Českém poháru, kde jim stopku vystavila ve druhém kole ligová Třemošná.
Pro jarní část mají v Písku jasný cíl a tím je obhajoba titulu. Trenér Čapek věří, že se týmu budou vyhýbat zranění a že výkony
týmu půjdou s blížícím se play-off nahoru. Jistě své sehraje i posílení kádru zmiňovanými hokejisty.
Do jarní části vstoupí Písečtí 6. března na hřišti lídra soutěže z Holubova.

„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich