Žraloci byli v Písku bezzubí

HC ŠD PÍSEK - HC SHARKS 29,41 ČESKÝ KRUMLOV 8 : 0 (1:0, 4:0, 3:0)

Hokejbalisté Švantláku zakončili základní část soutěže domácím zápasem s posledním Českým Krumlovem. Písečtí sice začali tlakem, ale přetavit úvodní tlak v branku se jim nepodařilo,v brance Žraloků se výborně vedlo Vojtovi. Největší šanci zápasu spálili hosté již ve 3. minutě, kdy se na Bučka řítil Bojer, ale gólman domácích potvrdil, žeho konec základní části zastihl v parádní formě. A tak se jako první z góluradovala domácí lavička, před Vojtou se prosadil důrazný Rod. Po 5 minutách druhé části hry předvedli domácí akci jako z hokejbalové učebnice, Kabele vysunul Horomádku, ten si narazil s Habartem a pohodlně do prázdné zvýšil na rozdíl dvou gólů. Za další dvě minuty to bylo 3:0, střelu M. Gareise bekhendem doklepl za Vojtova záda kapitán Kozák. V čase 23:49 napřáhl na modré Marek a Vojtovi prošel míček mezi nohama za brankovou čáru. Jak se využívá přesilová hra ukázal přítomným divákům domácí Hromádka, který si od mantinelu vyjel před Vojtu a střelou do šibenice zvýšil na 5:0. I v poslední třetině se děj hry odehrával většinou na polovině Žraloků, Ve 38. minutě se míček dostal na modrou k M. Gareisovi a na jeho dělovku gólman hostí vůbec nezareagoval, 6:0. Čtyřicátá minuta přinesla další branku, O. Gába předložil míček nabíhajícímu J. Rothovi, který chytrou střelou mezi betony zvýšil již na 7:0. Skóre zápasu pak uzavřel nejproduktivnější hráč Písku Kabele, jeho rána skončila přesně v šibenici hostující svatyně. Písečtí tak po základní části skončili na druhém místě, nyní je v nadstavbě čekají duely s týmy ze 4., 6. a 8 místa. Hraje se dvoukolově doma-venku.

Trenér Vít čapek řekl po utkání:
,,Měli jsme pomalejší rozjezd, to nás podržel i gólman Buček, pak jsme již jasně zápas ovládli a zaslouženě vyhráli. Skóre mohlo být i vyšší, 62 střel hovoří za vše. Krumlovu ale zachytal velice slušně brankář Vojta"

Třetiny 1:0, 4:0, 3:0
Branky a nahrávky: Hromádka 2 (Habart, Kabele, P. Přibyl), Rod (Sup, M. Gareis), Kozák (M.Gareis, Pelc), Marek (O. Gába), M. Gareis (O. Gába), J. Roth (O. Gába), Kabele (Hromádka, Vážný) Rozhodčí: Šanda a Zachoval. . Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0 V oslabení: 0:1 .Střely na branku: 62:19

„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain