Z Tábora bez bodů

TÁBOR - HC ŠD PÍSEK 2 : 1 (2:0, 0:1, 0:0)

na fotce Vážný překonává Pátka a snižuje na 2:1 (foto Mirka Tomešová)

Hokejbalisté Písků začali nadstavbovou část soutěže porážkou, v dramatickém zápase nestačili v Táboře na domácí družinu. Hosté začali lehkovážně a domácí je za to na začátku 5. minuty potrestali, když se trefil Perník. Svěřenci trenéra Čapka měli v úvodu velký problém se zpracováním míčku na nerovné hrací ploše, která je suverénně nejhorší v kraji. V 10. minutě putovali za katr nejprve P. Přibyl a po něm jeho kolega z obrany Sup a domácí Gartnerem trestali podruhé. V samém závěru třetiny se před domácím gólmanem Pátkem zjevil Hromádka, ale jeho střela skončila pouze na břevnu táborské branky. Stejný háč měl velikou šanci i v úvodu druhé části hry, i tentokrát vyšel ze souboje vítězně strážce domácí svatyně. Hosté se přesto dočkali, Hromádkovo nahození ze 24. minuty vyrazil Pátek před Vážného a ten bekhendovým blafákem snížil na rozdíl gólu. Od tohoto okamžiku hosté přebrali otěže zápasu a na Pátka se hrnul jeden útok za druhým. V největších šancích se zjevil Kovář, O. Gába a Habart. Poslední třetina přinesla velký tlak hostujícího týmu, ale ti z hostujícího gólmana udělali doslova reprezentačního brankáře. Na samém konci trenér Čapek odvolal Bučka z branky, ale ani přes drtivý tlak se už hostujícím hráčům vstřelit branku nepodařilo.

branky: Perník (Menzel), Gartner (Koktan) - Vážný (Hromádka, Pelc)

sestava ŠD: Buček - P. Přibyl, Sup, Bárta, M. Gareis, Kozák, Marek - Habart, Kabele, Hromádka - O. Gába, Kovář, Roth . Vážný, Mergl, Pelc

Vít Čapek po utkání řekl: Zápas jsme si prohráli sami v první třetině. Oddruhé to bylo lepší, ale tentokrát jsme byli málo důrazní před brankou, vyslali jsme na Pátka 41 střel a dát pouze jednu branku je málo. Teď se musíme dobře připravit na Krumlov a povinně doma uhrát tři body. V dalším zápase nadstavbové části přivítají hráči Švantláku na svém hřišti Žraloky z Českého Krumlova. Začátek nedělního zápasu je v 11 hodin.

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich