Švantlák udolal Zliv ve dvou zápasech

1.semifinále:

HC ŠD Písek 3:2 HBC Zliv   (0:1,0:1,3:0)

Velmi pěkně zaplněný hokejbalový stánek v Písku byl svědkem obrovského semifinálové boje. Hosté začali v Písku výborně, byla na nich vidět obrovská snaha pomstít finálové neúspěchy z předchozích ročníků. Ve 13. minutě je poslal do vedení Jílek, kterému šanci na hůl připravil Mikoláš. Ve druhé části hry domácí hráči přidali, ale jejich šance končily v náručí pozorného Steinbauera.
A tak opět udeřilo na druhé straně, nenápadná střela agilního Čipery skončila za zády gólmana domácích.
V přestávce mezi druhou a třetí třetinou si vzal slovo v šatně Písku David Všetečka a začali se na hřišti dít věci. Nejprve domácí přečkali jedno z mnoha oslabení a pak během čtyř minut skóre otočili. Nejprve se prosadil Milan Hromádka, který vymetl šibenici Steinbauerovi branky. Ve 40. minutě pak v početní výhodě vyrovnal Sýbek, který dorazil míček vyražený Steinbauerem po střele O. Gáby. A za půl minuty už domácí vedli, hrdina zápasu Hromádka tentokrát trefil druhý horní roh hostující svatyně a do branky šel Veselý. V závěru hosté odvolali Veselého z branky, ale ani následná power play vyrovnání nepřinesla. Písečtí si tak v sérii, hranné na dvě vítězství, připsali první výhru.

branky: Hromádka 2 (Kabele, M. Gareis, Habart), Sýbek (O. Gába, Kubeš) - Jílek (Mikoláš), Čipera

2. semifinále:

HBC Zliv 1:3  HC ŠD Písek   (1:1,0:1,0:1)

Za deštivého počasí začal ve Zlivi druhý semifinálový duel a vstoupil do něho lépe hosté. Již po 25. vteřinách se trefil hrdina celé série Hromádka a doslova opařil nabuzenou domácí družinu. V sestavě domácích se znovu objevil důrazný Šperl a dělal v úvodu hostujícímu gólmanovi veliké starosti. Svěřenci trenéra Čapka ovšem o vedení přišli v 8. minutě, když Čipera střelou pod víko využil vyloučení hostujícího O. Gáby.
Ve 24. minutě šli Písečtí znovu do vedení a střelcem byl to opět kanonýr Hromádka. Po vyhraném vhazování po pravici brankáře Veselého se míček dostal k M. Gareisovi, jeho střela se odrazila před osamoceného Hromádku a Švantlák znovu vedl.
Poslední část hra se hrála prakticky před hostující brankou, kterou strážil vynikající D. Gába. Rozhodčí v poslední části hry rozdali několik vyšších trestů a v pěti na obou stranách se hrálo velice zřídka. Nutno podotknout, že sudí byli na Písecké mnohem přísnější. Největší šanci na vyrovnání měli domácí čtyři minuty před koncem, kdy na trestné lavici seděli hostující Sýbek s M. Všetečkou, ale projektily z hole Šperlá končily na rukavicích mladého hostujícího čaroděje. Definitivní pojistku postupu vypálil necelou minutu před koncem hostující D. Všetečka, kterému míček po vyhraném vhazování na hůl připravil Kabele s Habartem. A na střídačce Písku vypukla pravá, nefalšovaná radost z postupu do finále.

branky: Čipera (Šperl) - Hromádka 2 (Kabele 2, M. Gareis), D. Všetečka (Kabele, Habart)

sestava ŠD: D. Gába (Buček) - M. Gareis, Bárta, Přibyl, M. Všetečka, Kozák, Vážný, Marek, Sup, Pelc - Hromádka, Kabele, Habart - Sýbek, O. Gába, Rod - J. Roth, V. Roth, D. Vštečka - Kubeš, Mergl, Volf

trenér V. Čapek po sérii řekl: „Jsme moc rádi, že jsme se opět probili až do finále. V prvním zápase se nám nejdřív moc nedařilo, otočili jsme to až v závěru, kdy jsme soupeře přehráli fyzicky. Druhý zápas byl lepší, domácí se k velkým šancím nedostávali a my byli lepším týmem. My chceme získat třetí titul v řadě a uděláme maximum aby to vyšlo. Obrovské díky i našim fanouškům, kteří nám doma a i venku vytvoili vynikající atmosféru.“

„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde