Písek ve finále s Táborem

Potřetí za sebou se hokejbalisté HC ŠD Písek probojovali do finále. V něm se letos střetnou s hokejbalisty od Jordánu, kteří v semifinále vyřadili vítěze základní části Betonovu Holubov 2:1 na zápasy. Mužstvo SK Tábor se v letošním play-off opírá o vynikajícího Michala Straku v brance, který letos patřil k nejlepším gólmanům v extralize, kde hájil barvy Vlašimi. V obraně tvrdí muziku táborský hokejista Koktan a v útoku budou nejvíce zlobit Hrouda s Portlem. Písečtí se s Táborem v této sezóně potkali čtyřikrát, s bilancí tří výher (6:4, 2:1 a 12:0) a jedné porážky (1:2).
Trenér Vít Čapek před finálovou sérií řekl: ˛˛S klukama v šatně jsme si říkali, že Tábor přes Betonovu přejde, mají lepšího gólmana a v důležitých zápasech umí chodit. Šance vidím 50 : 50, jsme možná mírní favorité, ale Tábot hraje play- off ve velkém stylu. Na finále by jsme měli být kompletní a jsme odhodláni udělat opět maximum pro to aby se pohár nikam stěhovat nemusel."
První finálový zápas se odehraje v Písku 28. 5. od 11 hodin. Druhý zápas série je na programu v Táboře o den později. Případný třetí, rozhodující duel uvidí diváci v Písku v sobotu 4. června. Úvodní buly sobotní bitvy vhodí zástupce radnice. O přestávce vystoupí mažoretky z Písku a jako obvykle se o dobrou atmosféru v aréně bude starat DJ Ťůmen. Písečtí hokejbalisté tímto zvou všechny fanoušky na úvodní zápas a věří, že i letos svými hlasivkami dotlačí Švantlák ke třetímu titulu v řadě.

„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain