Švantlák na úvod sezóny porazil Dynamo

Písečtí hráči slaví první výhru v novém ročníku.

TJ Dynamo České Budějovice - HC ŠD Písek 1 : 8 (0:2, 1:2, 0:4)

K prvnímu zápasu nové sezony cestoval Švantlák do Českých Budějovice, kde je čekal nováček soutěže místní Dynamo.
 Díky několika zraněním a jiných aktivit některých hráčů měl trenér Čapek velké problémy se sestavou, kterou musel doplnit třemi hráči z dorostu a jedním z "B" týmu. Zápas se hrál za krásného slunečného počasí jako stvořeného ke koupání, ale nikoli k hraní hokejbalu. I tak mělo utkání slušné tempo se spoustou šancí na obou stranách. Do vedení se dostalo podle všech papírových předpokladů mužstvo od Otavy a do konce zápasu už ho nepustilo. První gol nové sezony a s tím spojenou i "basu piv" vstřelil pardál Písecké sestavy Jaroslav Marek!! Na 2:0 zvyšoval po nepřehledné situaci v obraném pásmu domácích nestárnoucí Vážný. Dynamo však nic nevzdalo a ve druhé třetině snížil stav na 1:2 Binter. Minutu po snížení stavu vrátil ale Habart hosty do dvoubrankového vedení, když na dvakrát překonal domácího golmana Macháčka. Že se v Písku rodí brankář,i kteří ale umí i v poli s hráčskou hokejkou potvrdil David "smítko" Gába který nekompromisním zakončením zvyšoval na 1:4. Po několika neproměněných šancích si vzal slovo opět Habart a v čase 35:07 posunul stav na 1:5. Tím nastartoval celou první útočnou formaci, která během jedné minuty vstřelila tři branky. Nejhezčí akci celého zápasu předvedla trojce Habart - Kabele - Vážný. Po několika přihrávkách vyšachovala celou domácí obranu a do zcela odkryté branky neměl problém uklidit míček Kabele 35:43. Jak se hraje hokejbal vyučovala tato trojce dál. Po vhození buly obrovskou přímočarost sehranou na tři doteky zakončil opět Kabele v čase 35:50. Skore zápasu se tak posunulo na 1:7. Rychlé nohy ukazoval po celý zápas neůnavný Habart, který po vyhraném sprinterském souboji posunul míček na Vážného a ten učebnicovou kličkou do beckhendu uzavřel skore 1:8. Na posledních několik minut vyměnil ještě rozpálené brankoviště za chladnou sprchu golman Buček a pustil tak sbírat zkušenosti do branky mladíčka Kukrála.

Trenér Čapek řekl po utkání: ,, Máme velké problémy se sestavou nakonec jsem byl rád že jsem dal dohromady 10 zdravejch chlapů kteří až na několik chyb utkání zvládli."

sestava Švantláku : Buček, Kukrál, Bárta, Marek, Hronek, Pelc, Habart, Kabele, Vážný, D. Gába, Volf, Bíba

branky Švantláku : Marek (Bárta), Vážný (Kabele), Habart (Kabele), D. Gába, Habart, Kabele (Vážný, Habart), Kabele (Habart), Vážný (Volf, Habart)

Příští týden se uskuteční repríza loňského finále. V neděli 18.9. od 11:00 domácí přivítají SK Tábor.

text: Kabele Marek

„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde