Koncert Švantláku v repríze loňského finále

Na fotce plně koncetrovaný a zcela vážný střelec hattricku Zdeněk Vážný.

HC ŠD Písek - SK Tábor 11:1 (3:0, 4:1, 4:0)

Neděle nabídla první utkání HC ŠD Písek na domácí půdě. Oranžoví se v něm střetli s Husity z Tábora, na jejichž půdě končili v květnu triumfální cestu za zlatým hattrickem. Domácím stále ještě scházel kapitán Kozák, který se alespoň ujal role kustoda.

Hned od začátku zápasu nastoupili hráči Švantláku s velkou chutí a ve čtvrté minutě se jim podařilo přetavit úvodní nápor v první branku. Gába přihrávkou na útočné modré uvolnil nabíhajícího Pelce, který nestora táborského brankoviště Pátka sice ještě nepřekonal, ale míček se odrazil k benjamínkovi Volfovi, který přízemní střelou načal brankový účet. V úvodu 5. minuty byl vyloučen domácí Bárta, písecké hráče to však v náporu neodradilo a výborně sehrané oslabení zužitkoval po nahrávce Sýbka Habart a Švantlák vedl 2:0. Povedenou úvodní třetinu uzavřeli domácí třetí brankou, kterou v čase 13:30 po nahrávkách Vážného a Hronka vsítil Kabele, když se hostující gólman Pátek nestihl přemístit a elitnímu centru domácích tak stačilo v klidu trefit odkrytou bránu Husitů.

Druhou třetinu začali domácí borci nekoncentrovaně a nedisciplinovaně, čímž dali „čuchnout“ hostujícímu celku a na chvíli je pustili do zápasu. Táborští nabídku využili v 19. minutě, kdy přesilovku pět na tři zužitkoval Gartner. Domácí se však vzpamatovali a zlepšenou hrou v další části všem jasně ukázali, kdože je u Otavy doma. Ve 24. minutě se povedlo využít přesilovou hru i píseckým. Ukázkovou souhru první formace zakončoval veterán oranžového dresu Vážný. Hned po vhazování našel Marek Ondřeje Gábu, který zvyšoval již na 5:1. O minutu a půl později se opět trefila první formace, tentokrát Vážnému nahrával Hronek. Účet druhé části uzavřel tři vteřiny před jejím koncem Gába, kterému pomohli vychutnat si gólovou radost Habart s Kabelem.

Závěrečná třetina byla již jen o konečném stavu skóre, neboť decimovaní Husité nedokázali čelit útočným výpadům Švantláku. Poslední pětiminutovku odchytal v písecké brance Kukrál, který tak dostal opět příležitost nabrat potřebné zkušenosti. Domácí borci bavili hokejbalem nejen sebe, ale i přítomné fanoušky. Ve 41. minutě opět úřadovala první formace, tentokrát v přesilové hře po nahrávce Habarta vsítil branku Hronek. O půl minuty později se opět trefila domácí naděje Volf, jehož vyzval ke skórování Gába. Jubilejní desátý gól Švantláku padl v čase 41:18 z hole nestárnoucího Vážného, kterému pomohli vyučit táborskou obranu opět Habart s Kabelem. Že vstřelený hattrick není výsadou jen zkušenějších hráčů, dokázal sedm vteřin před koncem Volf, který tak napodobil o dvacet let staršího Vážného a uzavřel účet utkání na 11:1. Z konečného skóre tak měl radost i pokladník píseckého týmu, kterému se po takovémto průběhu utkání pěkně navýší účet.

Branky Písku: Volf, Habart (Sýbek) - SH,  Kabele (Vážný, Hronek), Vážný (Habart, Kabele) - PP, Gába (Marek), Vážný (Hronek), Gába (Habart, Kabele), Hronek (Habart) - PP, Volf (Gába), Vážný (Habart, Kabele), Volf

Sestava Písku: Buček, Kukrál - Pelc, Přibyl P., Hronek, Bárta, Marek, Sup - Vážný, Kabele, Habart, Gába O., Volf, Sýbek, trenér: Vít Čapek

Trenér Čapek po utkání řekl: Dneska jsme si s chutí zastříleli. Všechno začalo od skvělého Bučka v brance, který si v klidu poradil s občastnými výpady Táborských hráčů. Všíchni hráči zaslouží pochvalu za přístup k utkání. Střelecky se dnes prosadil výrazně,,veterán“ Vážný a mladík Volf a z toho mám velkou radost.

Příští sobotu zajíždí Švantlák na hřiště dalšího z rivalů Zlivi. Od 12 hodin tam bude k vidění další kvalitní utkání, snad s radostnou oranžovou tečkou.

text: PPVP

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich