Martin KOZÁK: Už se fakt těším, až v sobotu vyběhnu na hřiště.

Dnes jsme vyzpovídali kapitána píseckého týmu Martina Kozáka, pro kterého bude sobotní zápas premiérou v letošním ročníku OHbL. Martine, po dvou úvodních zápasech, do kterých jste nezasáhnul, to bude pro vás první ostrý zápas sezóny. Těšíte se, až se zase dostanete do zápasového vytížení?

Smích, velký smích a trocha chechotání...

Teď jste trochu ulehčil napjatou atmosféru mezi reportérem a hráčem, takže znova, jste připraven na váš první zápas sezóny?

Tak určitě, teď jsem to měsíc nedržel v ruce a už musím říct ze mi to chybělo. Kluky jsem pozoroval, jak hrají , a už se fakt těším, až v sobotu vyběhnu na hřiště (teda, když mě trenér postaví do základu).

Mohl by jste nám trochu upřesnit,  jaké zranění vám odložilo start sezony?

Na turnaji v Blatné jsem si udělal něco se zadním stehenním svalem. Doktor říkal 14 dní klid, což jsem dodržel, ale i tak po těch 14 dnech to nešlo. Dneska jsem byl s Habim na kole a večer se chystám na první trénink od zranění, tak snad to bude už dobrý. Horší to bude s kondicí, do které se musím dostat, protože dneska na tom kole to bylo znát, když měsíc nic neděláš.

Takže dneska první trénink, zítra ostrý zápas a hned se Zliví, jak to zítra vidíte?

No asi takto. To záleží v kolik přijdou kluci večer domů, protože už mají na večer určitě rezervaci.  Nemyslím si, že by jsme měli vyhrát, když se sejdeme jako minulý týden. Kluky jsem viděl, jak hrají a zatím je hra perfektní. Je vidět, že nás to zas všechny baví.

Na této úrovni hraní je ta radost ze hry nejdůležitější, myslíte si, že díky tomu má Písek, tak neotřesitelné postavení v této lize?

Je to tak, všichni to hrají pro radost a žízeň. Parta v týmu je výborná, i když pár lidí, co dokáží někdy rozhádat tým se občas najdou,  ale to už další trénink nikdo neví. Myslím si, že takovou partu jako máme, nikdo nemá. Teda aspoň jsem nikde zatím takovou neviděl.  Je to vidět i na výsledcích v soutěži. Zatím se nám daří. Dva zápasy a skóre 19:2 mluví za vše, ale nejsme žádná kapela, aby jsme pořad vyhrávali. Jednou to přijde a prohrajeme. Dobrý je to, že prohry nás vždycky ještě víc povzbudí do dalších zápasů.

Je to tak. První dva zápasy naznačily, že "švantlák" míří znovu zase hodně vysoko. Máte ještě nějakou motivaci? Jaký soupeř podle Vás bude pro oranžový tým největší překážkou v cestě za obhajobou?

Motivace je vždycky důležitá. Pro nás je to pohár, ať už je za první nebo za třetí místo. Samozřejmě čím větší pohár, tím víc kola-rumů se do něj vejde. Není to jen pohár, ale také jsou výborné  i oslavy titulu, které jsou nekonečné. Viděl jsem hodně oslav, když někdo něco vyhrál, ale ty oslavy, co probíhají u nás v týmu, jsou nepopsatelné. Každá je prostě jiná a dokážeme slavit i několik týdnu po zisku titulu. Letos bych chtěl uhrát opět mistrovský titulů, který by byl v pořadí již čtvrtý, ale to je ještě daleko a nemá cenu soudit teprve rozběhnutou sezonu. Co se týče ostatních týmů v lize, tak mě zatím hodně překvapila Horní Bříza, která začala taky dobře oproti minulému ročníku. A pak je tu ještě rivalita s týmem z Holubova, který loni vyhrál základní část. Hodně lidí říkalo, že budeme spolu ve finále, na které ani nedošlo. Je to ale tým, který nás dokáže hodně potrápit i v základní části. Uvidíme, jak tomu bude letos. Můj názor je ale ten, že jsou horší než kdy před tím. Jinak zbytek týmů, kromě dvou, je hodně vyrovnaný. Také záleží jak se budeme scházet na zápasy.

Na závěr mám pro vás poslední otázku. Prý jste veliký milovník předpovědi počasí, zeptám se tedy, bude v sobotu foukat vítr?

Předpokládám, že narážíš na mojí střelu. To že mají kluci ze mě srandu, to už jsem dávno přešel. Myslím si, že od gólů jsou tam jiný borci, jako třeba Habi, Čejen, Mára a občas se trefí Gábič. Důležitý je, aby to šlapalo celému týmu a podařilo se nám znovu obhájit.

Děkuji za rozhovor a ať se v sobotu daří.

Také děkuji.

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde