Švantlák opět ve Zlivi zvítězil

HBC Zliv – HC ŠD Písek 5:8 (2:1, 2:4, 1:3)

Švantlák opět uspěl v tradiční hokejbalové bitvě proti Zlivi a potvrdil tak vynikající start nové sezóny. Do písecké sestavy se již mohl po zranění zapojit kapitán Kozák, stejně jako útočná posila od Datlů Pangrác.

Utkání začalo z obou stran opatrně a na první vážnější šance či výraznější tlak jednoho z týmů se čekalo poměrně dlouho. Změnilo se to až v polovině první třetiny, kdy byl nejprve po chybě v rozehrávce a následném ataku domácího hráče vyloučen Pelc, kterého po půl minutě následoval na trestnou lavici Pangrác. Domácím se tak naskytla minutu a půl trvající přesilovka pět proti třem, kterou po spolupráci se Šperlem využil Vebr. Za necelé tři minuty hrála Zliv přesilovku čtyř proti třem a opět ji dokázala využít, tentokrát zásluhou dělovky z hole Šperla, 2:0. Jenže hned po vhazování se hosté dostali do útočné třetiny a Vážný navázal na svoji střeleckou potenci z minulého zápasu a snížil na 2:1.

Do druhé třetiny šli písečtí se snahou o zlepšení hry. Jejich snahu o vyrovnání chtěli hned v jejím úvodu odmítnout domácí Šperl s Vebrem, kteří si zopakovali spolupráci u první branky a poslali domácí do dvoubrankového vedení. Že může být pro oranžovo-černé ještě hůř, se ukázalo v 18. minutě, kdy Čipera zvyšoval na hrozivě vypadajících 4:1 pro domácí Zliv. Písek ale neustoupil od zlepšené hry, kterou začal v druhé části praktikovat, a přesně minutu po domácích vykřesal po spolupráci druhé lajny jiskřičku naděje Gába. Že úřadující mistři zažehli motory na plné obrátky, dokazovali v následujících minutách, kdy sevřeli Zliv v jejím obranném pásmu a hnali se za vyrovnáním. Ve 23. minutě se Švantláku povedlo dostat na rozdíl jediné branky zásluhou přesně střílejícího Supa, jehož radost z gólu neznala mezí. Jenže hned o pár vteřin později byli hosté opět vyloučeni a domácím se naskytla příležitost odrazit jejich nápor. Písečtí se však s úspěchem bránili a sami opět hrozili. Nakonec výborně zahrané vhazování v útočném pásmu sám zužitkoval Gába a náskok domácích byl smazán. Navíc se o tři minuty později trefil Vážný, jenž opět vyučoval hokejbal i s vypůjčenou holí. Domácí tak nejenže přišli o výtečně vypadající náskok 4:1, ale do šaten se odebírali za stavu 4:5 ve prospěch Písku.

Třetí třetina slibovala vyvrcholení hokejbalové bitvy. Hosté se nepoučili z předchozí části a hned v jejím úvodu opět inkasovali. To ovšem bylo ze strany domácích v utkání vše. Ve 38. minutě se po přihrávce navrátilce Kozáka prosadil Kabele. O čtyři minuty po krásné kombinaci zvyšoval Habart již na 5:7. Na začátku poslední minuty splnil svoji hattrickovou normu Vážný a bylo rozhodnuto, že všechny si všechny tři body ze Zlivi opět Písek odveze.

Branky a nahrávky: 10. Vebr (Šperl), 13. Šperl (Vašek), 16. Vebr (Šperl), 18. Čipera (Hájek), 31. Čiper (Šperl) - 13. Vážný (Pangrác), 19. Gába (Pangrác, Sýbek), 23. Sup (Gába), 24. Gába, 27. Vážný, 38. Kabele (Kozák), 42. Habart (Pangrác, Hronek), 45. Vážný (Kabele, Kozák)

Střely: 36:40, Vyloučení: 4:8, Využití přesilovek: 3:0, oslabení: 0:1

Sestava Písku: Buček (Kukrál) – Hronek, Pelc, Bárta, Marek, Kozák, Sup – Habart, Kabele, Pangrác – Sýbek, Gába, Vážný

Trenér Písku Čapek  po utkání řekl: Zápas jsme nezačali moc dobře, vlastní nedisciplinovaností jsme posadili soupeře do sedla. Po první třetině jsme si řekli nějaké věci v šatně a od druhé třetiny jsme byli lepším týmem a pozásluze vyhráli. Celý tým zaslouží pochvalu, jak dokázali utkání otočit. Hodnotit Zdeňka Vážného mi přijde jako nosit dříví do lesa, hraje v neskutečné pohodě.

V dalším utkání zavítají k Otavě v neděli 2. října od 11 hodin hráči Betonovy Holubov a že se určitě bude na co koukat, je každému příznivci píseckého hokejbalu jasné. Písecký tým se těší , že jeho příznivci mu pomohou uspět v největším zápase, který může být v ligové soutěži k vidění.

Text: Václav Pelc

„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain