Švantlák nezvládl duel neporažených

HC ŠD Písek – HBC Betonova Holubov 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)

Oblastní hokejbalová liga měla na programu 4. kolo, v němž se za letního počasí u Otavy střetly dva dosud neporažené týmy, které plní předsezonní předpoklady o hlavních favoritech soutěže – HC ŠD Písek a Betonova Holubov. Domácí obhájci mistrovského titulu měli obrovské potíže se složením sestavy, takže nakonec museli nastoupit i hráči, kteří nebyli zdravotně úplně v pořádku.

Úvodní část hry byla ovlivněná rychlým gólem hostů, kterým se již ve 2. minutě povedlo zásluhou Císlera dostat do vedení – 0:1. Domácí byli tímto vývojem hodně zaskočeni a dlouho se nedokázali soupeři vyrovnat. Zlepšení přišlo až v závěru první třetiny, ke kterému jim nejprve pomohla přesilová hra. Tu sice ještě neproměnili, ale několikrát nebezpečně ohrozili Daška v brance hostů. O pár minut později však první formace předvedla perfektní souhru a Kabele po přihrávkách Habarta a Supa vyrovnal – 1:1.

Druhá třetina se ukázala jako zlomová pro celé utkání. Hosté třemi slepenými a šťastnými góly během čtyř minut nasměrovali utkání ke svému vítězství. Nejprve se ve 24. minutě trefil Papež. Ve 26. minutě využil Kaše i s pomocí teče domácího obránce přesilovku a bylo to již 1:3. Povedenou hostující čtyřminutovku uzavřel ve 28. minutě po přihrávce Bláhy Jílek – 1:4. Domácím nepomohl ani oddechový čas, který si již uprostřed druhé třetiny vybral trenér Písku Čapek. Ke srovnání průběhu hry došlo až v závěru třetiny i díky hráčům Betonovy, kteří domácím svou nedisciplinovaností nabídli možnost přesilových her.

Že to tentokrát není den Švantláku, dokázala i změna v písecké brance. Před závěrečnou částí musel střídat kvůli nevolnosti Buček. Nahradil ho mladý Kukrál, který zbytek utkání zvládl již bez obdržené branky. Písečtí bojovníci se ani za nepříznivého stavu nevzdávali a hnali se alespoň za kontaktním gólem. Vypracovali si i velké množství šancí, o čemž svědčí i počet střel v poslední části 15:10. Bohužel se jim nepovedlo proměnit ani jedinou příležitost, na čemž má zásluhu zejména hostující gólman Dašek.

Branky a nahrávky: 12. Kabele (Habart, Sup), 38. Kabele (Habart) – 2. Císler (Hejna), 24. Papež (Pokorný), 26. Kaše (Císler, Dašek), 28. Jílek (Bláha)

Sestava Písku: Buček (od 30.min Kukrál) - Hronek, Marek, Kozák, Bárta, Sup - Habart, Kabele, Pangrác - Bíba, Vážný, Mergl - trenér: Vít Čapek

Střely: 45:35, Vyloučení: 4:11, Využití: 0:1

Trenér Čapek po utkání řekl: Soupeř na nás doslova vletěl a výsledkem byla jejich první branka. Dělalo nám problém jejich napadání, dlouho se nám trvalo než jsme se dostali do hry, ale ve druhé třetině jsem opět vypadli z rytmu a soupeř nás trestal. Ve třetí třetině, jsme mohli ještě z výsledkem něco udělat, ale byli jsme před brankou soupeře málo důrazní a soupeř si zkušeně výsledek pohlídal a zaslouženě vyhrál. Musíme se dát zdravotně do pořádku a bodovat v Horní Bříze.

K dalšímu utkání zajíždí hráči Švantláku do západočeské Horní Břízy. Snad se jim povede dát dohromady po zdravotní stránce a budou tak moci nastoupit v silnějším složení a ukázat, že tato prohra byla ojedinělým jevem.

text: Václav Pelc