Žáci loupili v Horní Bříze

TJ HZK Horní Bříza -HC ŠD Písek 0:4 (0:1 0:2 0:1)

K dalšímu soutěžnímu utkání mladších žáků zajížděli hráči ŠD do Horní Břízy.

Začátek utkání byl s obou stran opatrný a odehrával se především ve středním pásmu. První se osmělili hostující hráči a v 5 minutě po nahrávce Šimona Hnyka otevřel střelec Rychlík skore 1:0. Dále si hráči ŠD vytvářeli střelecké příležitosti zejména první celá pětka -   jmenovitě Řezáč  - měl dvakrát výbornou příležitost, ale těsně minul. Domácí hostujícího brankáře téměř v první třetině neohrozili.

Ve druhé třetině se hosté stále častěji  usazovali ve svém útočném pásmu. Šance Konopy, Rychlíka a Řezáče přímo volali po golu, ale až v 19 minutě po závaru před domácí brankou po nahrávce Řezáče, se prosadil opět Rychlík. Minutu před koncem třetiny předvedli hosté krásnou akci na jeden dotek a po ose Měchurová, Rychlík uzavřel účet třetiny Řezáč na 3:0. Ještě v úplném  závěru třetiny domácií v brejku zahrozili, ale brankář Čapek skvěle zakročil proti šanci Holečka.

V úvodu poslední části si vypracoval velkou šanci Hanousek, ale bohužel přestřelil. Hned v zápětí se dobře uvolnil Matěj Hnyk, ale brankář domácích Klak byl na místě. Dále v utkání hráli prim hosté a vytvářeli si mnoho šancí, ale slabá koncovka je připravila o větší brankový rozdíl. Naposled se do střelecké listiny zapsal Konopa po nahrávce Řezáče a Rychlíka a uzavřel účet utkání na 4:0.

Sestava Švantláku: Vít Čapek - Klára Měchurová, Šimon Hnyk, František Řezáč, Miroslav Rychlík - David Janoušek, Hana Beličková, Jiří Diviš, Petr Hanousek, Natálie Hnyková; trenér: Vít Čapek, Tomáš Bárta.

Vedoucí mužstva Roman Konopa: Cestovali jsme do Břízy trochu s obavou nic jsme o soupeři nevěděli. Myslím, že jsme vyhráli naprosto zaslouženě byli jsme po celé utkání lepší týmem. Vítězství si ceníme, posunulo nás v tabulce na 2.místo, ale i tak máme stále na čem pracovat a co zlepšovat.