Výlet pro tři body

TJ ZKZ Horní Bříza - HC ŠD Písek 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

K 5. kolu oblastní hokejbalové ligy cestoval Švantlák na hřiště nejvzdálenějšího soupeře z Horní Břízy. Opět odjížděl do boje bez několika hráčů základní sestavy, ale za to  se staro-novou posilou. Comeback totiž ohlásil obávaný střelec a bijec Jiří Klouda. Bojovné utkání plné osobních soubojů začalo lépe pro hosty z Jižních čech, když se po mírném tlaku a několika šancích jako první prosadil Lukáš Volf, kterého pro toto utkání uvolnilo vedení st. dorostu IHC Písek. To však byl jediný světlý okamžik první třetiny, která se odehrála před zraky nezvykle klidných a mlčenlivých fanoušků ZKZ.

Na 0:2 pro hosty zvyšoval v 8 minutě druhé třetiny ranou od modré čáry Sup, který si tak připsal letos svoji druhou branku, kterou taky po svém náležitě oslavil. To jako by však hráče Švantláku uspokojilo a přestali plnit vše, co si před zápasem řekli. Své kvality tak musel prokazovat gólman Buček který před svou brankou řešil několik ošemetných situací. V čase 30:39 za signalizované výhody pro domácí však nestačil zareagovat na střelu Votavy který tak snížil na 1:2.

Druhou část hry ukončil Švantlák dvěmy fauly, za které si šel odsedět trest 4 minuty Bárta. To jako by paradoxně hráče Písku nakoplo a v této početní nevýhodě několikrát nebezpečně ohrozili domácí branku. Přesilová hra hráčům ZKZ vůbec nevyšla a navíc po jejím skončení hned inkasovali gól na 1:3, když po nahození míčku do jejich obranného pásma chtěl pomoct domácí obraně s rozehrávkou gólman Záhrobský, kterého však jako malého kluka obral o kulatý nesmysl rychle atakující Habart a předložil ho před zcela prázdnou branku volnému Pangrácovi, který tak zaznamenal svou první ligovou trefu v oranžovočerných barvách.

Domácí však nesložili zbraně a chtěli zápas ještě zdramatizovat. V tom je podpořil dalším sporným vyloučením hostujícího hráče nepřesný rozhodčí. V oslabení ale předvedli nejhezčí akci zápasu Pangrác s Habartem a druhý jmenovaný nechytatelnou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě 1:4. Do konce zápasu už žádná branka nepadla a tak si hráči Švantláku odváží a někteří odtahují 3 důležité body do tabulky.

Vedoucí mužstva R.Mottl po utkání řekl : Dnes to v našem podání nebyl optimální výkon ale 3 body vezeme! Moc faulujeme a můžem jen poděkovat hráčům Horní Břízy že nás nepotrestali. 11 vyloučených je prostě moc!

Branky a nahrávky : Votava - Volf (Habart), Sup (Volf), Habart (Pangrác), Pangrác (Habart)

Sestava HC ŠD: Buček, Kukrál - Kozák, Sup, Bárta, Mergl, Hronek, Marek - Habart, Kabele, Pangrác - Volf, Vážný, Klouda

Střely: 26 : 24, vyloučení: 9 :11, využití přesilovek: 1 : 0, oslabení: 0 :2

Další zápas 16.10 odehrají hráči HC ŠD v domácí aréně od 11:00, kde bude jejich soupeřem tým TJ Blatná Datels! Přijďte je v tomto derby podpořit!