Pozvánka na domácí víkendové zápasy Švantláku

HC ŠD Písek “A“ – TJ Datels Blatná (oblastní liga)

Písečtí v minulém kole přivezli z daleké Horní Břízy tři body a naopak Blatná doma prohrála s horalama z Prachatic 1:3. Také postavení v tabulce napovídá tomu, že domácí hráči budou favoriti v tomto ligovém utkání, jelikož oranžový borci v dosavadním průběhu sezóny prohráli jen jeden zápas a díky lepšímu skóre než další dva soupeři vévodí tabulce s 12 body. Blatná bojuje o osmičku, která zajišťuje postup do jarního play-off. Nyní se nachází těsně za branami. Letos Blatná vyhrála pouze jediný zápas a to v druhém kole s budějovickým Dynamem. Tento zápas bude pikantní pro nového hráče hájícího oranžové barvy Martina Pangráce, který bude hrát proti “svému“ týmu z Blatné. Martin minulé kolo vstřelil svůj první gól za HC ŠD a všichni písečtí fandové budou doufat, že tuto střeleckou potenci z minulého zápasu potvrdí i tento víkend. Tímto Vás srdečně zvou domácí hokejbalisté na zápas, který se koná tuto neděli od 11 hodin ve Švantlákovské aréně.

HC ŠD Písek “B“ - HBC Falcon České Budějovice (1.OHbl)

Veledůležitý zápas mají před sebou hráči písecké rezervy. Hrají, jak se říká, zápas o 6 bodů s posledním Falconem a písečtí, kterým patří 9. místo, budou chtít uhájit mírnou roli favoritů a dotáhnout se na týmy před nimi. Vždyť jen o bod před píseckými je rezerva prvoligového Suchdola nad Lužnicí a v případě víkendové výhry by se mohlo písecké “béčko“ přiblížit osmi nejlepším týmům ligy a opustit sestupové vody, které nyní okupuje. Falcon letos ještě nezískal ani bod a bude chtít z píseckého asfaltu nějaký ten bodík přivézt do Budějovic, ale věříme, že se tak nestane. Úvodní buly bude vhozeno v sobotu v 10:00, určitě se přijďte podívat a hlavně povzbudit domácí tým.

HC ŠD Písek - TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec (starší dorost)

Další napínavý duel bude k vidění v neděli od 13:00h po zápase píseckého áčka. V tomto zápase se jedná o sousedy v tabulce. Pátý Písek přivítá čtvrtý Jindřichův Hradec. Také zde se bude hrát o velmi důležité body. Písečtí dorostenci letos vyhráli jediný zápas. S posilněnou sestavou, před dvěma týdny, doma porazili Prachatice. Hradec má letos na svém kontě dvě výhry, dvě prohry a o zápas míň než jeho sobotní sok. Proto by měl být pasován na mírného favorita tohoto zápasu. Věřme, že Písek zabojuje a bude se nejen snažit urvat tři body pro sebe, ale také trochu zpříjemnit pohled na jejich skóre, které je před tímto zápasem 5:51!

HC ŠD Písek - TJ Snack Dobřany (mladší žáci)

Naděje píseckého hokejbalu přivítají v sobotu od 12:00 hráče z Dobřan. Písečtí začali tuto sezonu pod taktovkou kouče Víti Čapka, jak se říká ve velkém stylu. Všechny své dosavadní zápasy vyhráli. Ztratili pouze jeden bod, když v Blatné vyhráli na nájezdy a v případě sobotní výhry by se mohli poprvé posunout do čela žákovské ligy právě před zmiňovanou a v tomto kole nehrající Blatnou. Hosté s Dobřan si také letos nevedou vůbec špatně. Letos prohráli akorát s favorizovanou Plzní, proto je na programu velice zajímavé utkání, které jak doufáme skončí se šťastným koncem pro oranžový borce a borkyně.

Shrnutí všech zápasů švantláku:

HC ŠD Písek “B“ - HBC Falcon České Budějovice (1.OHbl - muži)

sobota: 10:00

HC ŠD Písek - TJ Snack Dobřany (mladší žáci)

sobota: 12:00

HC ŠD Písek “A“ – TJ Datels Blatná (OHbL - muži)

neděle: 11:00

HC ŠD Písek - TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec (starší dorost)

neděle: 13:00

„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde