Vyrovnané derby Švantláku s Blatnou rozhodl Kubeš

HC ŠD Písek – TJ Datels Blatná 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Písek v dalším kole OHBL hostil v tradičním derby blatenské Datly. Přestože domácím chyběl kapitán Kozák, toho času na rekreaci, poprvé v sezoně se trenéru Čapkovi povedlo dát dohromady tři kompletní pětky.

Utkání nabídlo pěkný a vyrovnaný hokejbal s mnoha šancemi na obou stranách. Domácí Vážný měl hned na začátku utkání příležitost znovu nalézt střeleckou mušku, ale gólová radost mu nebyla dopřána – nutno podotknout, že zatím. Ani hosté se nechtěli nechat zahanbit, takže písecký brankář Buček musel prokazovat své kvality. Přesto se diváci v první části branky nedočkali ani na jedné straně.

Co bylo nedosažitelné v třetině první, to v druhé již neplatilo. Hned v jejím úvodu se po zmatcích domácích při rozehrávce prosadil nejlepší hráč hostí Vaníček. Písečtí se sice snažili zvrátit vývoj, ale stále se jim to nedařilo. V polovině druhé třetiny domácí trenér udělal změny v útocích, a to se hned projevilo ve hře. Při svém prvním střídání v novém složení se prosadila písecká elitní formace. Závar před brankou Datlů vyústil ve střelu Kabeleho, kterou ale hostující brankář Aleš odrazil před volného Habarta a ten již měl velmi usnadněnou práci a vyrovnal na 1:1. Hráči Švantláku pokračovali ve zlepšené hře i po zbytek druhé třetiny. Odměnou jim byla druhá branka v blatenské síti na jejím konci ve 29. minutě. Postaral se o ni již zmiňovaný Vážný, který střelou z otočky od modré našel zkušeně místo ve skrumáži těl a poslal míček neomylně do sítě – 2:1.

Ve třetí části se hosté začali tlačit více před domácího Bučka a pokoušeli se o vyrovnání stavu. To se jim podařilo opět zásluhou Vaníčka, který se ve 35. minutě mohl po přihrávce Rádra radovat ze své druhé branky v utkání – 2:2. Krásné hokejbalové bitvě tak bylo určeno, aby byla rozhodnuta v nervy drásajícím závěru. Nutno podotknout, že šlo i o velmi čistě hrané utkání, jelikož za celých 45 minut udělili rozhodčí jediný dvouminutový trest. Písečtí hráči si asi vzali k srdci kritická slova vedoucího mužstva Mottla, kterými hodnotil minulé utkání. Trenér Čapek v závěru stáhl hru pouze na dvě formace a hráči v černo-oranžovém se snažili využít některou příležitost, aby hosty definitivně zlomili. To se povedlo až ve 41. minutě, kdy se do hry znovu dostala třetí pětka a Kubeš se ve svém prvním utkání v letošní sezóně hned střelecky prosadil díky důrazu před blatenskou brankou – 3:2. Hosté ještě zkusili odvolat brankáře, ale při hře v šesti hráčích v poli naopak inkasovali. Nejprve mladíček Volf nastřelil tyčku prázdné datelské svatyně, ale míček se odrazil k Merglovi, který ho pohotově zasunul do branky.

Branky a nahrávky: 24. Habart (Kabele), 30. Vážný (Marek), 41. Kubeš (Bíba), 45. Mergl (Volf) – 18. Vaníček (Suchopár), 35. Vaníček (Rádr)

Střely: 50:29, Vyloučení: 0:1, Bez využití, Počet diváků: 37

Sestava HC ŠD Písek: Buček (Kukrál) – Bárta, Hronek, Sup, Marek, Mergl, Pelc – Pangrác, Kabele, Habart – Gába, Vážný, Klouda – Bíba, Kubeš, Volf

Trenér Čapek po utkání řekl:  Dnes jsme se na vítězství hodně nadřeli. Blatná podala v Písek velmi dobrý výkon. Hráli jsme moc komplikovaně málo střelby a proti tomu výborný brankář hostů. Nakonec jsme vítězství urvali na svojí stranu a to se cenní, hráči makali až dokonce a odměnou bylo vítězství.

V příštím kole zajíždějí oranžovo-černí do jihočeské metropole, kde jim bude soupeřem domácí Pedagog, jenž se v letošní sezóně prezentuje velmi dobrými výkony.