Druhé kolo českého poháru 2012 rozlosováno

Ve státní svátek dne 28.10.2011 se odehraje 2. kolo Českého poháru. Los určil, že tým oranžovo-černých přivítá na svém hřišti mužstvo prvoligového Suchdola nad Lužnicí. Tyto týmy se v minulosti už několikrát střetly. K poslednímu měření sil došlo v play-off předminulé sezóny, a to v sezóně 2009/2010, kde se radovali písečtí hráči. To přes mužstvo od řeky Lužnice postoupili do finále. První zápas vyhráli svěřenci kouče Čapka po dramatické koncovce 3:2 v prodloužení a další zápas na písecké půdě 6:0. Uvádět, že po této semifinálové bitvě došel oranžový tým pro svůj v té době druhý titul, by bylo zbytečné. Písečtí své právo na postup do první ligy přenechali právě potencionálnímu sokovi ze Suchdola. První sezónu v druhé nejvyšší české hokejbalové lize si mužstvo Suchdola nad Lužnicí nevedlo vůbec špatně. Po základní části skončili černo-žlutí hráči na sedmém místě .To znamenalo, že hned ve své premiérové sezóně postoupili hráči ze Suchdola do play-off, kde nestačili na tým TJ Nové Strašecí a vypadli ve čtvrtfinále.

V případě výhry v druhém kole Českého poháru by Písek narazil na extraligový tým. Pozdější los by určil,  koho ze čtyřlístku HBC Plzeň, TJ Snach Dobřany, TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec a HBT Vlašim, by oranžovo-černý tým dostal za dalšího soupeře. Věřme, že v pátek 28. října, se ve Švantlák aréně bude na co koukat a domácí tento zápas zvládnou a postoupí do třetího kola poháru. Ve hře jsou ještě další dva týmy, které jsou ve stejné lize jako písecký tým. Betonova Holubov přivítá v Budějovicích tým z Jihlavy a Horní Bříza změří síly v západočeském derby s Karlovými Vary.

Dvojice 2. kola Českého poháru:

HC Nordics Most - HBC Pento Most B
Elba DDM Ústí nad Labem B - HBC Nové Strašecí