Béčko, v oslabené sestavě, veze z Hospříže tři body

Na zápas druhého ze sedmým se záloha Písku vydala ve zbědované sestavě s devíti hráči do pole a golmanem Koubkem. Už cesta do Hozpříze, ale naznačovala jakousi změnu v týmu, dobrá nálada nás neopustila ani po příjezdu na místní hřiště.

Do první třetiny domácí nastoupili jako jasný favorit, ale jejich útoky končily už na středové čáře díky skvěle bránícímu hostujícímu mužstvu. To se nenechalo zaskočit a po skvělé spolupráci po ose Novák J. Mergl Kolář posledně jmenovaný zavěsil. Tím se rozjel sen Jirky Mergla :-) za 43 vteřin totiž po nahrávce Nováka J. přidal druhý gól a završil tak učet první třetiny na 2:0.

Druhá třetina začala bojovně z obou stran a domácí dostávali hosty pod tlak, který však nedokázali přetavit v gól. Místy to však domácí začali s bojovností přehánět a tak přišel zasloužený trest ve formě dvojnasobného vyloučení. Přesilovková formace Písku se usadila v pásmu domácích, ale po jednom vyhození málem golman Koubek dostal gól, naštěstí však nakonec svou chybu napravil, rozehrál na Mergla, ten za červenou napřáhl a přízemní střelou překvapil domácího brankáře. Zbylou část přesilovky se hostům nedařilo a tak bylo skóre po dvou třetinách 3:0.

Poslední třetina začala ještě zbytkem přesilové hry hostů, při které gól nepadl a tak se domácí nadechli k obratu, protože stav 0:3 se jim  vůbec nelíbil. Proč má kapitánskou pásku ukázal hostům Novák A. a po spolupráci s Domínem zrušil Koubkovi nulu na kontě. Že může být pro hosty ještě hůř, se ukázalo ve 37 minutě, kdy Písecký obránce zalehl míček v brankovišti a bylo nařízené trestné střílení, které však domácí kapitán neproměnil a stav utkání byl stále 3:1 pro hosty. To však neplatilo o minutu později, kdy míček po nepochopitelném odrazu od mantinelu a Kolářovo helmy, dopadl před domácího Chatrného a ten střelou od modré po druhé překonal skvěle chytajícího Koubka. To se ale přestalo líbit hostům a především Merglovi, ten ve 39 minutě našel na středu Nováka J. a ten s přehledem zavěsil. A že může být ještě hůř, domácím ukázal opět Mergl, kdy ve 42 minutě po nahrávce Nováka od červené propálil vše, co mu stálo v cestě a završil tak stav utkání na 5:2 pro hosty. Ve zbylých třech minutách už se rozhádaní domácí na obrat nezmohli a tak Písek z Hozpříze přivezl domů cené tři body.

Sestava hostí: Koubek - Bárta, Procházka, Bíba, Mergl - Kobližka, Kolář, Novák, Vlášek, Kocourek

Branky: 33:54 Novák Aleš, 37:46 Chatrný Marek - 07:17 Kolář P., 8:00 Mergl J., 24:18 Mergl J., 38:27 Novák J., 41:34 Mergl J.

Po zápase jsme se zeptali střelce hostí Jirky Mergla: „Dnes jste byl u všech gólů vašeho mužstva. Je pravda, že vám kamarádi říkají Malkin?“„Dnes to byl výkon celého mužstva a to, že jsme hráli jako tým. Na zbytek otázky vám řeknu jen 3+2.“

text: Jindřich Bárta

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich