Švantlák neudržel vedení s Pedagogem a klesl v tabulce

SK Pedagog Č.B. – HC ŠD Písek 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

K utkání 7. kola OHBL zajížděl Švantlův Dvůr do Českých Budějovic, kde jim byl soupeřem domácí Pedagog. Budějovičtí se letos drží v těsném závěsu za vedoucí trojicí, takže se dalo očekávat vyrovnané a bojovné utkání, což se také potvrdilo.

Domácí nastoupili do zápasu s velkým odhodláním a se svojí typickou hrou, která činila píseckým problémy. Úvodní nápor však hosté přestáli bez gólové újmy a sami nečekaně udeřili. V 6. minutě hráči v oranžovém zastavili útočnou akci domácích a kapitán Kozák krásnou kolmicí našel Rotha, který byl na útočné modré zcela nehlídán. Samostatný únik se mu podařilo zkušeně zakončit, a tak se ve svém prvním utkání letošní sezóny mohl radovat ze vstřelené branky – 0:1. Písečtí chtěli vedení, vytvořili si během první třetiny i další příležitosti. Třikrát už byla budějovická branka zcela odkrytá, ovšem obránci Pedagogu dokázali na poslední chvíli vždy zabránit pohromě. A tak se naplnilo sportovní pořekadlo „nedáš – dostaneš“. V 9. minutě se trefil po přihrávkách Tonzara a Bárty Soukup – 1:1. Když již první třetina spěla ke svému konci, povedlo se domácím vhazování v útočném pásmu a Kaiser dostal budějovické do vedení – 2:1.

Druhá část hry byla plná soubojů. Písečtí se zlepšenou hrou tlačili před domácí branku. Ovšem příliš málo střelby a důrazu před brankovištěm bylo příčinou neměnného skóre.

Do třetí třetiny šli písečtí s odhodláním vstřelit branku a pokusit se utkání ještě otočit. Trenér Čapek zamíchal se sestavou a Švantlák dostal Pedagog pod tlak. Ovšem další chyby a neproměňování šancí oddalovaly šance píseckých na bodový úspěch v zápase. A tak se ke slovu dostali opět domácí hráči v zeleném a ve 38. minutě zvýšil Selinger již na 3:1. To již bylo na hosty příliš. Ani při power play se jim nepodařilo na konečném výsledku již nic změnit a domácí Pedagog se jim tak přiblížil v tabulce na rozdíl jediného bodu.

Branky a nahrávky: 9. Soukup (Bárta, Tonzar), 15. Kaiser (Tonzur, Bárta), 38. Selinger (Kaiser, Šimoník) – 6. Roth (Kozák, Habart)

Střely: 21:24, Vyloučení: 3:4, Bez využití

Sestava HC ŠD Písek: Buček – Hronek, Pelc, Bárta, Mergl, Kozák, Marek – Habart, Kabele, Roth – Bíba, Kubeš, Klouda

O svátečním víkendu budou mít hráči HC ŠD napilno. Nejprve v pátek 28. října hostí v rámci Českého poháru od 15 hodin ligový tým Suchdola nad Lužnicí. V neděli se pak v tradičním čase od 11 hodin přihlásí o slovo opět ligová soutěž, když do Písku zavítá mužstvo Stars Č.B.

text: Václav Pelc

„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde