Žáci prohráli oba své poslední zápasy

HC ŠD Písek-Snack Dobřany 1:2 (0:0,0:1,1:1)

Mužstvo Dobřan do Písku přicestovalo pouze z 8 hráči do pole a jak vývoj utkání ukázal na mužstvo švantláku to stačilo. První třetina byla taková oťukávaná, žádné mužstvo si nevytvořilo výraznou brankovou příležitost. Ve druhé třitině mělo paradoxně více ze hry mužstvo Dobřan a  v 19. minutě se ujali i vedení. V úvodu třetí části hosté zvýšili na 2:0 a z domácíma to vůbec nevypadalo dobře. Domácí trenéři zamíchali se sestavou a nemladší hráč na hřišti Matěj Hnyk vstřelil svoji první branku v mistrovském utkání. Domácí pak ještě zvýšili tlak před brankou, ale hosté si již zkušeně vítězství uhlídali.

Trenér Tomáš Bárta: Dneska jsme nehráli dobře. Dvě třetiny jsme špatně běhali, málo důrazu před brankou zápasu by asi slušela více remíza, ale bohužel tak tomu není. Musíme zabrat v dalších zápasech.

Sestava ŠD: Čapek - Měchurová, Hnyk Š., Diviš J., Rychlík, Konopa - Janoušek, Beličková H. - Hora, Duchoň, Hnyk M. - Hnyková, Beličková K.

HC ŠD Písek-HBC Škoda Plzeň 2:3 (0:0,1:2,1:1)

V dalším domácím utkání přivítali žáci mužstvo Škody Plzeň. Hned od úvodní buly se hosté chovali na hřišti jako by hráli doma a domácí brankář Čapek měl plné ruce práce. Domácí spíše ojediněle ohrožovali brankáře hostí a navázali na ospalý výkon z minulého domácího utkání. Ve druhé třetině z ojedinělého protiútoku přihrál Rychlík rychlému Řezáčovi a domácí vedli 1:0. O 2 minuty se hned měnilo skóre, domácí špatně vystřídali a hosté vyrovnali na 1:1. Do konce třetiny se měnilo skóre ještě jednou. Po závaru před domácí brankou se hosté ujali vedení 2:1. I v závěrečné části měli hosté více za hry, proto ve 28. minutě zvýšili již na 3:1. Domácí stáhli hru na dvě pětky, zlepšili pohyb a začali se dostávat do šancí. Za zmínku stojí přípležitosti Rychlíka s Řezáčem. Zlepšení hry přineslo úspěch v 31. minutě skóroval po nenápadné střele Rychlík. Ani mužstvo Plzně neskládalo zbraně a domácí brankář musel několikrát zasahovat proti Škodováckým výpadům. Čas utkání pro domácí rychle běžel. V poslední minutě si trenéři vzali time out. V poslední šanci utkání, v rozhodující chvíli, přeskočil míček čepel Měchurové a proto se výsledek neměnil.

Trenér Písku Vít Čapek: Začali jsme opět špatně jako v minulém zápase bez pohybu bez nahrávky.Je to pro nás rozčarování sezonu jsme začali dobře i hra se nám dařila,ale posledních utkání na domácím hřišti jsme nezvládli.Snad to zlomíme o víkendu v Třemošné.

Sestava ŠD: Čapek - Měchurová, Beličková H., Přibyl, Janoušek, Hnyk Š. - Řezáč, Konopa, Rychlík - Hnyk M., Roth, Hanousek - Hnyková, Diviš J., Beličková, Diviš M.
„Jedna ženská vidí často dál, než pět mužských s dalekohledem.“ Jan Werich