Béčko Švantláku potvrdilo zlepšenou formu

HC ŠD Písek "B" - HC Olešník 2:1 (0:1,1:0,1:0)

V sobotu se na píseckém hokejbalovém hřišti střetli hráči Písku, kteří se jak se zdá oklepali ze špatného úvodu sezony a tým Olešníku, který se drží v klidných vodách středu tabulky. Utkání tedy nemělo jasného favorita. První třetina se domácím příliš nevydařila, nepřesná kombinace a pomalé přistupování zapříčinilo tlak hostů a ten vyústil brankou v 11.minutě 0:1.

I díky skvělě chytajícímu brankáři Koubkovi vydrželo toto skóre až do poloviny druhé třetiny, když se v čase 22:56 odhodlal ke střele písecký kapitán Martin Kobližka, jehož projektil našel ten správný cíl 1:1. Branka pochopitelně domácí nakopla a hra se vyrovnala. I přes několik šancí na obouch stranách svítilo na tabuli po druhé periodě skóre 1:1.

Ve třetí části zápasu byli hosté střelecky aktivnější (6:14), ale rozhodující moment přišel v čase 34:59, kdy po rozehrávce domácího golmana a následném pasu Štěpána, jež zachytil před útočnou modrou Jakub Novák, který se i s trochou štěstí dostal za hostující obranu a při následné střele k tyči se nemýlil. 2:1 pro domácí. Tři minuty před koncem střetnutí dostal obrovskou možnost k vyrovnání Olešník, po vyloučení a hře bez bránkáře se hosté v šesti proti čtyřem pokoušeli dobýt domácí svatyni, ale marně. Svou bojovností a touhou zvítězit si písecké ,,béčko" připsalo již třetí výhru v řadě a přiblížilo se v tabulce příčkám nejvyšším.

Sestava domácích : Koubek - Máša, Bárta, Procházka, Košťál, Štěpán - Mergl, Novák, Kolář - Kocourek, Bíba, Kobližka, Vlášek

Branky : 22:56 Kobližka Martin, 34:59 Novák Jakub - 10:03 Ruprecht Petr

text: Jakub Novák