Krize Švantláku pokračuje, sváteční víkend přinesl dvě domácí prohry

Ve sváteční páteční den se hrálo 2. kolo Českého poháru a do Písku zavítal tradiční soupeř z dob nedávno minulých.

HC ŠD Písek – SK Suchdol n. Lužnicí 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Hned v úvodu utkání se vylučovalo na obou stranách, domácí hráli dokonce ve třech, ale ke gólu to ani na jedné straně nevedlo. Domácí byli v první třetině mírně lepší a aktivnější, ale branky střílel soupeř. Ve 12. minutě se po přihrávce Pultra prosadil v oslabení Krčmár – 0:1. Dvacet dva vteřin před koncem první části díky teči domácího obránce zvyšoval Lakatoš – 0:2.

Písecké hráče tyto údery zaskočily. Ve druhé třetině se sami dostali pod tlak velkým počtem vyloučených. Sice přestáli i hru v oslabení o dva hráče, ale k ohrožení suchdolské branky se dostávali pouze sporadicky.

Ve třetí třetině se sice hráči Švantláku pokoušeli vstřelit kontaktní gól. Bohužel hostující brankář Švejnoha byl proti a nasměroval tak svůj tým k postupu do dalšího kola Českého poháru. Postup potvrdil přesně 60 vteřin před závěrečnou sirénou druhou brankou v utkání Krčmár.

Branky a nahrávky: 12. Krčmár (Pultr), 15. Lakatoš, 44. Krčmár

Střely: 27:32, Vyloučení: 10:8, Využití: 0:1, V oslabení: 0:1

Sestava HC ŠD: Buček (Kukrál) – Kozák, Bárta, Marek, Pelc, Hronek, Přibyl – Habart, Kabele, Klouda – Mergl, Kubeš, Bíba

V neděli se u Otavy hrálo další ligové utkání, tentokrát Písek přivítal nováčka soutěže, tým Stars.

HC ŠD Písek – TJ Stars Suché Vrbné 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)

Domácí toužili napravit poslední nevydařené zápasy. Utkání měli velmi dobře rozehrané. V první třetině se dokázali vyvarovat chyb a především zbytečných vyloučení. V 11. minutě zaúřadovala první písecká formace. Kabele prostrčil v obranném pásmu na Rotha, ten přesným obloučkem našel na útočné modré osamoceného Habarta, který si pohrál s hostujícím gólmanem a poslal Švantlák do vedení – 1:0.

Sedmnáct sekund po zahájení druhé části hry si Habart s Rothem role vyměnili a druhý jmenovaný přesnou střelou zvyšoval již na 2:0. Ovšem opět se potvrdilo, že oranžovo-černí nehrají, jak by si představovali, srážejí je především zbytečná vyloučení a slabá střelba. Ve 20. minutě udělali domácí hráči při signalizovaném vyloučení ještě další nedovolený zákrok a nekompromisní rozhodčí Vařák je poslal do tří. V polovině přesilové hry nedokázali již písečtí vzdorovat a Lonsmín snížil na rozdíl jediné branky – 2:1. Domácí tyto události vykolejily a sami umožnili soupeři vrátit se do zápasu. Přišli další vyloučení píseckých hráčů, ovšem hosté je tentokrát nedokázali využít.

Co se nedařilo hostům v přesilových hrách, to se jim povedlo na začátku třetí třetiny při hře pět na pět. Po přihrávce Hoffmana se ve 32. druhé minutě trefil Cikán – 2:2. O 51 sekund později se prosadil Řehoř – 2:3. Když navíc ve 35. minutě využil hostující Hoffman další přesilovou hru Starsu, s domácími to opět vypadalo bledě. Šest minut před koncem utkání ještě snížil ihned po vhazování střelou od modré Mergl – 3:4. Písečtí bojovali o vyrovnání a hlavně o zlomení série proher, ale ke změně stavu to již nevedlo.

Branky a nahrávky: 11. Habart (Roth, Kabele), 16. Roth (Kabele), 39. Mergl (Vážný) – 22. Lonsmín (Kútek), 32. Cikán (Hoffman, Čížek), 33. Řehout (Krotký), 35. Hoffman (Čížek)

Střely: 40:42, Vyloučení: 7:3, Využití: 0:2, Počet diváků: 35

Sestava HC ŠD: Buček (Kukrál) – Kozák, Marek, Bárta, Hronek, Pelc, Mergl – Habart, Kabele, Roth – Klouda, Vážný, Bíba

M. Habart po utkání řekl: První třetinu jsme končili jako lepší tým na hřišti, ale začátek druhé se nám nepovedl v tom smyslu, že jsme měli opět řadu zbytečných vyloučení. Toho využil Stars a převzal kontrolu nad utkáním, které nakonec také zvládnul. Musíme si konečně z těchto posledních tří zápasů vzít něco k srdci a nejen o tom mluvit, nechat na hříšti víc než do teď. Musíme se semknout a ukázat, že patříme na horní příčky tabulky.

Příští týden zajíždí HC ŠD na hřiště dalšího nováčka Prachatic. Snad se povede píseckým hráčům začít hrát opět hokejbal jako v úvodu soutěže a vrátí se opět na vítěznou vlnu.

text: Václav Pelc

„Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá své matce.“ Oscar Wilde