HC ŠD veze tři body z Prachatic

Netradičně v sobotu po poledni nastoupil Švantlův Dvůr v dalším kole OHBL. Hostitelem byl tým Prachatic, který však hraje své domácí v Žernovicích. Písečtí hráči chtěli zapomenout na špatné výkony z posledních zápasů a opět se vrátit na vítěznou vlnu.

HBC Prachatice – HC ŠD Písek 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Počáteční vyrovnaný průběh hry byl zapomenut ve 4. minutě, kdy byl vyloučen hostující Přibyl. Domácím se první přesilová hra nedařila, za to se projevila šikovnost píseckého Gáby, který prostrčil míček na rychlonohého Habarta. Ten, ač faulován domácím obráncem, dokázal zakončit samostatný únik bekhendovým blafákem, proti kterému byl gólman Prachatic Študlar naprosto bezmocný – 0:1. Zbytek první části hry byl rozkouskován dalšími vyloučeními, ale ani jednomu z týmů se nepovedlo skórovat. Přesto šli písečtí do kabin s jednobrankovým vedením a hlavně s dobrým pocitem z předváděné hry.

Ve druhé třetině se ale obrázek hry změnil. V 19. minutě se zásluhou Turka, jemuž přihrával Pešek, povedlo domácím vyrovnat – 1:1. Hosté pak svoji nedisciplinovaností nabídli prachatickým dokonce možnost dvojnásobné přesilové hry, ovšem stav utkání zůstal nezměněn. Přesto byli v prostřední části lepší domácí hráči. Trenér Čapek pak před závěrečnou třetinou musel hodně zvýšit hlas a domluvit svým svěřencům.

Že nemluvil nadarmo, ukázal půl minuty po začátku poslední části hry Vážný. Domácí se zmocnili míčku po vhazování v jejich obraném pásmu, Kubeš pomohl Vážnému vybojovat míček a písecký matador rychlou střelou zaskočil domácí obranu – 1:2. Prachatičtí hráči se pokoušeli vyrovnat. S přibývajícím časem ale na ně začala doléhat nervozita, což potvrdili dva desetiminutové tresty v polovině poslední třetiny. Při vyloučení píseckého Mergla však hostující obrana nedokázala vzdorovat, Marek ve snaze odehrát míček do bezpečí ho sklepl pod sebe, domácí Švácha byl ale rychlejší a nečekaně ho napálil do Bučkovy svatyně – 2:2. Švantlák se však nevzdával a bojoval. Písečtí si chtěli odvézt tři body. Jejich snahu dokládá i počet střel v závěrečné třetině, kdy jasné přestříleli prachatické 8:18. Snaha Kabeleho a posléze Bíby ještě gólem neskončila. Pak se však na hřišti sešla elitní formace Švantláku a po přihrávce Kabeleho vstřelil vítězný gól Habart – 2:3. Domácí zkusili ještě odvolat svého brankáře, ale černo-oranžoví si konec utkání zkušeně pohlídali a po pár nepovedených utkání dokázali konečně znovu zvítězit.

Branky a nahrávky: 19. Turek (Pešek), 40. Švácha – 5. Habart (Gába), 31. Vážný (Kubeš), 43. Habart (Kabele)

Střely: 28:45, Vyloučení: 7:8, Využití: 1:0, V oslabení: 0:1, Počet diváků: 40

Sestava HC ŠD: Buček (Kukrál) – Kozák, Marek, Bárta, Přibyl – Habart, Kabele, O. Gába – Klouda, Kubeš, Vážný – Mergl, Pelc, Bíba

Trenér Vít Čapek řekl po utkání: Dneska jsem uhráli důležité body, ikdyž se nám hra ještě nedařila podle našich představ. 3 body jsou důležité! Kluci makali až do poslední vteřiny a odměnou jim je vítězství za bojovnost. Mužstvo zaslouží pochvalu.

V neděli 13. listopadu se v Písku představí tým Dynama České Budějovice, který zatím nedokázal získat ani jediný bod. Hráči HC ŠD tak budou v roli jednoznačného favorita, kterou chtějí stoprocentně naplnit.

text: Václav Pelc

„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich