Žáci slaví vysokou výhru 7:1

Miroslav Rychlík (v černém) zakončuje své sólo a zvyšuje vedení na 2:0 pro Švantlák

TJ Plzeň - Litice - HC ŠD Písek 1:7 (0:1,0:1,1:5)

Po třech prohrách v řadě zajížděli ,,Švantláci" do Štruncových sadů k utkání s Liticemi. Začátek utkání byl z obou stran opatrný a plný nepřesností. První se osmělili hosté a první šanci měl Hora, ale domácí brankář byl na svém místě. V úvodu 9. min se obtočil okolo domácí branky Hanousek a hosté vedli 1:0. V závěru první třetiny brankář Čapek vytáhl z rukávu jeden ze svých parádních kousků a zabránil ve skorování Hurtovi. Hned po úvodní buly ve druhé části se uvolnil Rychlík a svoje sólo zakončil perfektním balfákem 2:0. Pak se hostující hráči předháněli kdo zahodí větší šanci a jednoznačně vyhrál Matěj Hnyk, kdy po nádherné přihrávce Hory netrefil prázdnou branku. V poslední části si ale již hráči ŠD otevřeli střelnici a rychlé góly Hory, Duchoně a Rychlíka upravili skóre na 5:0. Po zaváhání hostujícího brankaře domácí Bartuška zkorigoval skóre na 5:1. V zápětí dvěma góly Hora zkomletoval svůj hattrick a uzavřel účet zápasu na 7:1.

Vedoucí mužstva hostů Roman Konopa: Dnes jsme navázali na utkání z úvodu sezóny a v zápase jsme dominovali. Vytvořili jsme si mnoho šancí a jen část se nám podařila proměnit. Teď nás čeká těžké utkání na Pedáku. Zkusíme překvapit lídra soutěže.

Sestava ŠD: Čapek - Měchurová, Hnyk Šimon, Janoušek, Beličková Hana, Beličková Kateřina - Konopa, Rychlík, Hanousek - Hora, Duchoň, Hnyk Matěj - Diviš, Přibyl, Hnyková

Branky švantláku: Hanousek, Rychlík (Janoušek), Duchoň (Hora), Hora (Duchoň), Hora (Hnyk Matěj), Hora(Duchoň)

„Přátelství je součást lidského štěstí.“ Jan Werich