V souboji béček porazil Písek Betonovu 4:3

HC ŠD Písek ,,B"- HBC Betonova Holubov ,,B" 4:3 (2:2,1:0,1:1)

Na zápas 1. OHBL se do Písku dostavila záloha Betonovi a dal se očekávat velmi vyrovnaný zápas sedmého s osmým. Lépe začali domácí, když po 45 sekundách po přihrávce Volfa skóroval Habart. Po dalších dvou minutách si spolu role vyměnili a tentokrát se nemýlil Volf. Bohužel domácí ukojeni dvoubrankovým vedením přestali uplně hrát a přišel trest v podobě branky, kterou po přihrávce Vovese dával hostující Adam. Tímto gólem se hosté dostali opět do hry a začali domácí dostávat pod tlak, který v čase 8:08 vyůstil ve vyrovnávající branku, kdy si i hosté prohodili role a po nahrávce Adama skóroval Voves. Tím byl účet první třetiny završen na 2:2.

Druhou třetinu začali lépe opět domácí, ale nedařilo se jim dát gól výborně chytajícímu Melmerovi a to ani při přesilové hře pěti proti třem na začátku čtvrté minuty. I když měli domácí více ze hry, gól padl až v čase 27:39, kdy se po přihrávce Kobližky chytrou střelou z poza obránce trefil Máša a poslal domácí do vedení 3:2.

Třetí třetina začala pro domácí pohromou, kdy v přesilové hře hosté vyrovnali, když po přihrávce Adama trefil odkrytou klec Marcelo. A začalo vše od začátku, domácí tlačili hosty co to jen šlo, ale pozorný Melmer ne a ne pustit míček za svá záda. Hosté se dostávali před Píseckou branku jen zřítka a když už to vypadalo, že zápas skončí remízou, vzali si domácí oddechový čas. Nechali odpočinout první formaci a v čase 44:32 se šlo na buly. První pokus domácím nevyšel, ale na podruhé už ano. Volf přihrál Habartovi, ten se otočil na modré a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Zbývajících 9 vteřin už domácí hosty k míčku nepustili a tak u Otavy zůstávají všechny tři body. Domácí tak prodloužili sérii domácích výher a posunuli se na šesté místo.

Branky : 00:45 Habart (Volf), 02:57 Volf (Habart), 27:39 Máša (Kobližka), 44:51 Habart (Volf) -  04:39 Adam (Voves), 08:08 Voves (Adam), 32:07 Marcelo (Adam)

Sestava domácích: Koubek - Bárta J. , Bárta T., Soumar, Máša, Procházka - Habart, Mergl, Volf - Kobližka, Kocourek, Kolář - Vlášek, Bíba, Koštál.

Sestava hostí: Melmer - Adam J., Adam T., Marcelo, Trkola, Lavička, Trost, Hvězda, Voves, Lavička, Benda.

text: Jindřich Bárta

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain