Švantlák nadělil Dynamu debakl

Oblastní hokejbalová liga vstoupila do své druhé poloviny. HC ŠD Písek v posledním utkání po bodovém půstu zvítězil v Prachaticích a v neděli přivítal beznadějně poslední tým Dynama České Budějovice, který přicestoval pouze s osmi hráči do pole.

HC ŠD Písek – TJ Dynamo Č. B. 16:0 (2:0, 6:0, 8:0)

Roli favorita potvrzovali písečtí hned od úvodních minut. Po minutě a třech vteřinách si při svém prvním střídání vzal poprvé v utkání slovo druhý útok domácích, po přihrávce Kubeše se trefil Vážný – 1:0. Brzký gól ale jakoby domácí uspokojil a dlouhé minuty se dokázal přes hostující obranu prosadit, přestože si vytvářeli soustavný tlak. Povedlo se to až v 10. minutě Rothovi, kterému přihrával Vážný – 2:0.

V úvodu druhé třetiny byl vyloučen střelec druhého gólu Roth. Hráčům Dynama ale nezvyklá role, kdy měli tvořit hru, příliš nesedla. Naopak zapomněli na zadní vrátka, což byla příležitost pro domácí rychlíka Habarta, který samostatný únik zakončil bezchybně – 3:0. Přesně po minutě se domácí mohli radovat znovu. Produktivní druhý útok znovu úřadoval a konci spolupráce stál Kubeš, který bekhendem zakončoval – 4:0. O další půlminuty později se prosadil Mergl a zvyšoval již na 5:0. Domácí hráči utkání i přes jasný výsledek nevypouštěli a stále se hnali před branku Dynama. Ve 24. minutě to byl opět Kubeš a jeho bekhend, který dokázal dopravit velmi pomalu letící míček do budějovické sítě – 6:0. Úspěšný druhý útok zůstal na hřišti a stihl přidat ještě jednu branku, tentokrát Kubeš nahrával a Vážný zakončoval – 7:0 Po minutě Švantlák zahrozil znovu. Hostující obrana ale chybovala, když budějovický obránce schoval míček do výstroje svého gólmana a rozhodčí nařídil trestné střílení. K němu se postavil letošní navrátilec v sestavě HC ŠD Klouda a zkušeně si vychutnal brankáře Dynama Macháčka a vsítil první branku v letošní sezóně – 8:0.

Poslední třetina utkání byla již pouze otázkou konečného skóre. Písečtí hráči pokračovali ve stylu druhé části, a tak branky na budějovickém kontě stále přibývaly. Ve 33. minutě to byl opět Roth po spolupráci Vážného s Kubešem – 9:0. O tři minuty později druhá formace úřadovala znovu a Roth se mohl radovat z hattricku – 10:0. V 39. minutě se vydal v oslabení na výlet obránce Marek, který neohroženě proniknul až do rohu kluziště, odkud přihrával před branku na volného Kloudu. Ten ukázal, že mu první branka dodala sebevědomí a zvyšoval již na 11:0. Dvě minuty na to, stále při budějovické přesilovce, zůstal zapomenutý na útočné modré čáře další písecký obránce Sup a sám proti brankáři se nemýlil – 12:0. Ve 42. minutě přišla další písecká radost z hattricku, kterou si užil Klouda – 13:0. Drtivý písecký finiš pokračoval. O minutu později se prosadil po přihrávkách Gáby a Kabeleho podruhé v utkání Habart – 14:0. V čase 43:50 se poprvé v sezoně dočkal gólové radosti i kapitán Kozák, kterému na jeho dělovou ránu nahrával mladíček Volf – 15:0. Střelecký účet utkání uzavřela první formace Švantláku v poslední minutě, nahrávali Habart s Gábou, střílel Kabele – 16:0.

Branky a nahrávky: 2. Vážný (Kubeš), 10. Roth (Vážný), 18. Habart, 19. Kubeš (Vážný, Roth), 20. Mergl, 24. Kubeš (Roth, Vážný), 24. Vážný (Kubeš), 25. Klouda, 33. Roth (Vážný, Kubeš), 36. Roth (Kubeš, Vážný), 39. Klouda (Marek, Mergl), 41. Sup (Vážný), 42. Klouda, 43. Habart (Kabele, Gába), 44. Kozák (Volf), 45. Kabele (Habart, Gába)

Střely: 74:17, Vyloučení: 4:2, Využití: 1:0, V oslabení: 3:0, Počet diváků: 20

text: Václav Pelc

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde