Dorost porazil doma 7:0 Pedagog a žáci přivezli cenný bod z Budějovic

NHbL staršího dorostu

Na fotce kapitán a střelec dvou branek David "smítko" Gába (foto archivní)

HC ŠD Písek - SK Pedagog Č.B. 7 - 0 (2:0 2:0 3:0)

Písečtí nastoupili s několika posilami a zejména první pětka v čele s Gábou zle trápila zadní řady Pedagogu. Rozhodlo se již v první části kdy Písek slepenými góly z páté minuty šel do dvoubrankového vedení. Domácí se uklidnili a kontrolovali hru. Pak ještě dvakrát zvonila tyč na straně hostí. I další dvě třetiny Písek v zápase dominoval, dobře bránil a připsal si velmi cenné body. K výbornému výsledku přispěl také domácí gólman Kukrál, který jistými zároky vnesl klid do hry. Stínem utkání bylo zranění domáciho Salivara, který po zbytečném faulu zezadu zůstal bezvládně ležet. Naštěstí vyšetření ukázalo jen malé zhmoždění krční páteře. Hráč si tak asi tři neděle nezahraje a jistě bude domácím chybět.

Trenér J.Hronek po utkání řekl: Jsem rád, že jsme získali 3 body. Výborně hrála první pětka, ale ani další hráči, přestože je většina z nich mladých a nezkušených, se těžkého soupeře nezalekli.

Příští týden hostí dorost HC ŠD, v dvouzápase, TJ Plzeň-Litice. První zápas začíná v 11:30 a ten druhý ve 14:00. Přijďte naše oranžový kluky povzbudit

text: J.Hronek st.

MČR mladších žáků

Na vhazování svádí souboj o míček střelec první branky švantláku Ondřej Hora

SK Pedegog České Budějovice - HC ŠD Písek 3:2sn (1:0,0:1,1:1)

Domácí hráči SK Pedagog nastoupili do utkání s ŠD Písek v oslabené sestavě díky marodce. Tři kluci hráli po nemoci bez tréninku, proto jsme měli na soupisce i tři hráče z přípravek, kteří si ale kvůli průběhu zápasu bohužel nezahráli.

Pedagog je zvyklý začínat utkání náporem, ale kluci z Písku domácí dokonale vyvedli z míry. Sice hráči z Budějovic měli většinu první třetiny a i více času trávili před brankou hostů, ale veškeré šance buď pochytal výborně chytající (jako vždy) Víťa Čapek v brance Písku a nebo odvrátili obětavě hrající obránci hostů. Přesto se domácí dostali v sedmé minutě do vedení, po tlaku první lajny se trefil Matouš Smudek. Zbytek třetiny se hrálo před hostující brankou, ale další gól už nepadl, Písek domácí branku také několikrát ohrozil.

Druhá třetina měla podobný scénář, domácí obléháli Čapkovo branku a velmi nebezpečné útoky hostí. V poslední minutě druhé třetiny se po domácím nedůsledném vyhození druhé lajny dostal k odraženému míčku Ondra Hora a vyrovnal stav na 1:1.

Do třetí třetiny trenér Pedagogu stáhnul, k nevoli některých rodičů, hru na tři obránce a pět útočníků s cílem utkání rozhodnout. Od první minuty domácí opět zatlačili hosty před jejich branku, ale Víťa Čapek zase dokazoval své kvality. Své kvality, ale ukázal i první útok domácích. V rohu vybojoval míček Antonín Řepa a nahrál na kruh na volného Matyáše Malechu, který tvrdou střelou z první nedal brankářovi šanci. Vše vypadalo, že z utkání si do Písku nepřivezem ani boda, ale díky bohu pro nás, si slabší chvilku vybral do té doby výborně chytající Honza Brož, střelu od modré od Ondry Duchoně podcenil a bylo vyrovnáno na 2:2. Na řadu přišly samostatné nájezdy, kde o osudu utkání rohodl, svým druhým gólem v utkání, Matouš Smudek.

Trenér ŠD Vít Čapek: Udělali jsme změny v sestavě a jak je vidět prospělo nám to. Domácí byli ,,hokejovějším " týmem, ale hráli jsme pozorně v obraně tradičně nás podržel brankář. Využili jsme svoje šance a uhráli jsme cenný bod s lídrem soutěže. Cením si, že proti silnému týmu dokázali hrát naši,,benjamínci" celkem vyrovnanou partii. Teď doma přivítáme mužstvo Stříbra, které zvedá hlavu. V tomto utkání by jsme chtěli konečně doma bodovat.

Branky: 6:29 Smudek, 26:55 Malecha (Řepa), rozhodující sam. nájezd Smudek - 23:09 Hora (Duchoň), 32:22 Duchoň (Hora, Hnyk Š.)

Sestava ŠD: Čapek - Měchurová, Beličková K., Beličková H., Hnyková, Hnyk Š., Janoušek - Rychlík, Konopa, Diviš J., Hanousek, Duchoň, Hora, Přybyl, Hnyk M., Roth, Řezáč

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich