Švantlák jako první dobyl tvrz Husitů

Písečtí hokejbalisté zajížděli v neděli ke svému dalšímu utkání do Tábora, kde jim byli soupeřem domácí Husité. Těm se od debaklu ve druhém kole právě na hřišti Písku daří, v domácím prostředí neztratili dosud ani bod a společně s HC ŠD a Betonovou Holubov opanují tabulku OHBL.

Souboj o míček svádí písecký střelec dvou branek Ondřej Gába s táborským Martinem Hraněm.

SK Tábor – HC ŠD Písek 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)

Švantlův Dvůr nechtěl ponechat nic náhodě a na soupeře nastoupil, jako kdyby se hrálo u Otavy. Úvodní tlak černo-oranžových však k brance nevedl. V 9. minutě se píseckým naskytla příležitost přesilové hry, ale nerovný povrch táborského hřiště a nepřesné přihrávky udělaly své, a tak na tabuli stále svítil bezbrankový stav. Ten se měnil v polovině 13. minuty, kdy se po buly v útočném pásmu dostal k míčku Roth, který přiťuknul na modrou Supovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 0:1. Pro píseckého obránce to byla již čtvrtá branka v sezoně a dobrý vklad do nadcházející manželství, k němuž mu celý tým gratuluje.

Prostřední část utkání začala pro písecké borce smolně. Přesně po 28 vteřinách se díky neomylné teči hostujícího Hronka prosadil táborský Menzel a vyrovnal na 1:1. Husité se tak opět dostali do hry. Ve 21. minutě hráli Husité přesilovku, ale stejně jako píseckým, ani jim se nedařila. Naopak specialista v barvách HC ŠD Habart mohl po skvělé obrané práci a samostatném úniku vrátit Písku vedení, ale domácí gólmana Turánského se mu překonat nepodařilo. Ve 26. minutě se ale první písecké formaci zadařilo, míček putoval po ose Bárta – Kabele ke Gábovi a ten poslal Švantlák do vedení – 1:2.

Ve třetí třetině gradoval boj o tři body. Důkazem je i vyšší počet vyloučených na obou stranách, který byl v poslední části hry 6:4. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a k vidění bylo množství šancí obou týmů. Ve 38. minutě se prosadili domácí Husité, Kolomý našel obránce Sabinioka, jehož střelu Buček ještě vyrazil, na dorážku Prštického byl ale už krátký – 2:2. Další změna stavu přišla ve 43. minutě, kdy si v přesilové hře zopakovali úspěšnou souhru z druhé třetiny Kabele s Gábou a druhý jmenovaný se opět nemýlil – 2:3. V zápětí písečtí předvedli nejhezčí akci utkání. Habart si v rohu útočné třetiny vyměnil míček s Gábou, který po kruhu vyběhl na střed hřiště a křižnou přihrávkou našel Kabeleho, před kterým zývala prázdná branka Husitů. První centr píseckého mužstva šancí nepohrdl a pohodlně vsítil čtvrtou branku HC ŠD v utkání. Jak se v zápětí ukázalo, byla to branka vítězná. Domácí sice ještě v poslední minutě korigovali gólem v oslabení, kdy se ze střední třetiny prosadil ukrytou střelou Jakub Gärtner – 3:4. Na víc se ale Husité nezmohli a HC ŠD tak bylo první týmem v letošní sezóně, kterému se podařilo v Táboře bodovat.

Branky a nahrávky: 16. Menzel, 38. Prštický (Sabiniok, Kolomý), 45. Gärtner – 13. Sup (Roth), 26. Gába (Kabele, Bárta), 43. Gába (Kabele), 44. Kabele (Gába, Habart)

Střely: 25:32, Vyloučení: 10:7, Využití: 0:1, V oslabení: 1:0, Počet diváků: 38

Sestava HC ŠD: Buček – Hronek, Bárta, Marek, Sup, Kozák, Přibyl – Habart, Kabele, O. Gába – Roth, Kubeš, Vážný – Mergl, Pelc, Klouda

Trenér Vít Čapek: Jsem maximálně spokojený s vítězstvím, ale již ne tolik s předvedenou hrou. Měli jsme vzadu dost okýnek. Myslím, že jsme byli lepším týmem. Vytvořili jsme si i dostatek šancí, ale špatná koncovka nás připravila o výraznější vítězství.

Příští neděli hostí Švantlův Dvůr tradičního rivala ze Zlivi, tentokrát v netradičním čase od 13 hodin. Zlivi se v letošní sezóně sice příliš nedaří, balancuje na hranici play-off, ale její utkání s Pískem mají tradičně náboj. Jde o poslední soutěžní utkání HC ŠD v letošním roce, hráči proto zvou všechny příznivce, aby je přišli podpořit a společně se jim podařilo zdolat dalšího soupěře.

text: Václav Pelc