Švantlův Dvůr zakončil podzimní část výhrou a přezimuje na druhém místě

Před Bučkovo brankou svádí soubouj zlivský Miroslav Vébr s píseckým obráncem a předsedou, v jedné osobě, Jirkou Hronkem.

V posledním soutěžním utkání roku 2011 přivítali hokejbalisté Písku Zliv.

HC ŠD Písek – HBC Zliv 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Hostující tým přijel k Otavě pouze s osmi hráči do pole, přesto byl domácím vyrovnaným soupeřem. Ti nedokázali těžit z domácího prostředí, ani přenést formu z posledních utkání. Písečtí se trápili a příliš předvedenou hrou nepotěšili své fanoušky, kteří v hojném počtu zavítali na poslední utkání před zimní přestávkou. První třetina je ani příliš zahřát nemohla. Domácí působili ospalým dojmem, což hostům, kteří se nikam nehnali a hrozili pouze střelami z dálky a občasnou snahou o brejky, vyhovovalo.

Ve druhé třetině již byli k vidění větší šance a především branky. O tu první se postarali písečtí. Ve 23. minutě Habart našel volného Hronka, který střelou z voleje zpoza modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě a Švantlák vedl 1:0. To ještě více podnítilo hostujícího Šperla, který se celé utkání snažil svými ránami ohrožovat Bučkovu svatyni. Přesně mířil ale pouze jedinkrát. Ve 28. minutě při přesilové hře clonilo Bučkovi ve výhledu klubko hráčů, ale Šperlova střela si cestu do jeho sítě přesto našla – 1:1.

Do poslední patnáctiminutovky stáhl trenér Čapek hru na dvě lajny, roztrhl i úspěšné duo Habart – Kabele a domácí se pokoušeli strhnout výsledek na svoji stranu. Přesně v čase 32:00 se povedlo píseckým také využít přesilovou hru, po přihrávkách Kabeleho a Marka zakončoval veterán Vážný, který vstřelil již 13. branku v sezóně – 2:1. O čtyři a půl minuty později domácí znovu početní výhodu, tentokrát se pěknou střelou od modré prosadil Kabele – 3:1. Pět minut před koncem sice ještě domácí nabídli Zlivi přesilovou hru pěti proti třem. Hosté ji ale nedokázali využít, hlavně díky dobré obranné hře píseckých a skvělým zákrokům Bučka. Poslední minuty si již hráči HC ŠD pohlídali a mohli se radovat ze čtvrtého vítězství v řadě. Přestože to tentokrát nebyl oku lahodící hokejbal, dokázali hráči Švantláku doslova urvat vítězství v utkání, kdy se jim herně nedařilo.

Branky a nahrávky: 23. Hronek (Habart), 32. Vážný (Marek, Kabele), 37. Kabele (Hronek) – 28. Šperl (Vebr)

Střely: 42:20, Vyloučení: 10:11, Využití: 2:1, Počet diváků: 100

Sestava HC ŠD: Buček – Hronek, Bárta, Marek, Sup, Kozák – Habart, Kabele, Roth – Mergl, Kubeš, Vážný – Přibyl, Pelc, Klouda

Trenér Vít Čapek: Dnes mohu být spokojený maximálně s bodovým ziskem, jinak naše hra postrádala snad vše od pohybu až po střelbu. Zápasem jsme se doslova protrápili, jsem rád že je to za námi. Nakonec se nám podařilo v tabulce skončit po podzimní části na druhém místě i přes tři porážky v řadě, jsme se vrátili do horních pater tabulky kam patříme.

Švantlův Dvůr je po podzimní části soutěže na druhém tabulky, dva body za vedoucí Betonovou. Právě vedoucí tým tabulky bude na konci února prvním soupeřem oranžovo-černých po zimní přestávce. V Písku se diváci mohou těšit na hokejbal první březnový víkend, kdy Švantlák přivítá Horní Břízu.

Text: Václav Pelc

„Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.“ Mark Twain