Dokonalý obrat přinesl další domácí vítězství píseckého béčka

Úvodní buly zápasu mezi Pískem a Zliví

HC ŠD Písek B - HBC Zliv B 4:3 (0:1, 1:2, 3:0)

V posledním kole podzimní části 1.OHbL vyzval tým Písku zálohu Zlivi. Domácí, jenž kvůli problémům se sestavou odložili minulé kolo v Táboře nastoupili se dvěma lajnami, včetně Martina Kozáka zapůjčeného z “A“ týmu a Martina Kukrála z dorostu. Hosté přijeli téměř v plné polní, tudíž zápas sliboval vyrovnanou bitvu, vzhledem i k prvnímu zápasu, který na zlivském hřišti skončil těsným rozdílem 2:1 pro domácí.

Již ze začátku bylo jasné, kdo bude udávat tempo hry. Písek si i přes méně hráčů v kádru dokázal vytvářet trvalý tlak a byl jasně lepší. Avšak hostující gólman Voříšek podával skvělý výkon a míček za záda nepustil, ani při naskytnuté přesilovce v 7.minutě. Že se sport nehraje na šance, ale na góly potvrdil v přesilové hře hostující kapitán, jenž z prvního vážnějšího ohrožení domácí branky rozradostnil svůj tým 0:1. Tímto první třetina skončila. Druhá perioda přinesla hned v úvodu šok pro domácí, když se po necelé minutě z brejku trefil Mach 0:2. Přes nepříznivou ztrátu dvou branek si béčko Písku udržovalo tlak, ale gól ne a ne přijít.  Odehrávala se 28.minuta a přišla další rána. Z nevinně nahozené střely zpoza modré, obránce Písku srazil vysokou holí míček za nešťastného brankáře Koubka, který neměl sebemenší šanci na teč zareagovat. Za stavu 0:3 již málokdo z přihlížejících diváků věřil v obrat. To samé však neplatilo u hráčů domácích. Jiskřičku naděje po necelé minutě vykřesal Novák, který dostal ideální pas do brankoviště od Mergla a střelou pod víko se nemýlil. Stav po druhé třetině byl 1:3.

Taková to branka tým vždy nakopne a to beze zbytku ukázali písečtí v rozhodující části hry. Čas 33:36 i s trochou štěstí střelou od modré snižuje na rozdíl jedné branky Martin Kozák. To však nebylo zdaleka všechno. Polovina 38.minuty tvrdá rána Pavla Bíby těsně míjí svatyni hostů, avšak kulatý nesmysl se odrazem od zadního mantinelu šourá těsně před branku, kde forčekující Novák předstihl padajícího gólmana a dorážkou vyrovnává na 3:3. Aby toho nebylo málo dokonalý obrat předvedla hned v následujícím střídání stejná lajna, když nahození Bíby propadlo brankáři mezi nohami a pohotový Martin Kukrál na brankovišti dokonal dílo zkázy pro Zliv. Do konce utkání zbývalo v ten moment sedm minut a pochopitelně hosté se bezhlavě vrhli do útoku, ale i přes několik šancí na obou stranách se skóre nezměnilo.

Písek si po tomto zápasu připsal 3 body. Drží výbornou bilanci domácích zápasů 5 výher a 1 porážka. Přezimuje na 5.místě s pěti bodovou ztrátou na druhý tým tabulky a zápasem k dobru.

Sestava domácích: Koubek - Máša, Procházka, Kozák, Mergl - Novák, Bíba, Kukrál - Kocourek, Vlášek, Kobližka

Branky: 28:27 Novák Jakub, 33:36 Kozák Martin, 37:30 Novák Jakub, 38:09 Kukrál Martin

Fotogalerie ze zápasu

Text: Jakub Novák