Tři písečtí hráči byli o víkendu na reprezentačním kempu

V neděli 4.listopadu se v mostecké hale konalo reprezentační soustředění týmů U18, U16 a U14. Švantlák zde měl dokonce trojí zastoupení. Martin Kukrál, jednička píseckého dorostu a zároveň rezervní brankář píseckého "A" mužstva, se snaží protlačit do nominace na mistrovství světa, které se koná od 19. června do  23. června v nedalekých Strakonicích. V kategorii U16 v Mostě nehájil nikdo oranžové barvy píseckého klubu. Naopak o kategorii níže jsme měli hned dvojí zastoupění. Do reprezentačního brankoviště se  snažil prokousat mladý štírek s třicet-trojkou na zádech Víťa Čapek a také oranžovo-černý bek David Janoušek. Škoda jen, že Ondřej Hora se neprobil přes předchozí kemp, protože trojí zastoupení v jedné kategorii by byl ještě o chlup větší úspěch. Tento právě proběhnutý kemp soustředil všechnu mládež z celých Čech a na otázku, jak to v Mostě probíhalo, odpověďel mladý písecký "Štěpánek" : ,,No, tak tréninky jsou uplně jiný, než kdekoliv jinde!" Z této odpovědi je patrné, že hráči z tohoto kempu byli hodně nadšeni. Kategorie U14 nemá žádné oficiální mistrovství světa, ale kdyby se oba žáci píseckého klubu probojovali do reprezentačního týmu, tak by se také představili v Písku. Při MS v našem městě totiž budou dva zápasy této kategorie, a to s nikym jiným, než s našimi odvěkými rivalami ze Slovenska. Na další kemp ještě není známá nominace. Fanoušci si musí ještě počkat na to, jestli oba písecké mladíky uvidí na zápasech v Písku. Oproti tomu nominace kategorie U18 už známá je (více o nominaci zde). Ze sedmi mužů s maskou, byl písecký dorostenec napsán jako náhradník. Doufejme, že "Kukačka" s nominací ještě něco udělá a pojedeme se na něj v polovině června podívat do Strakonic.

Martin Kukrál

post: brankář

narozen: 13.9.1994

číslo: 36