Dorost po podzimu na třetím místě

Archivní foto ze zápasu HC ŠD Písek - HBC Prachatice

Začátek letošní sezóny byl velmi těžký. Máme vlastně jen 6 kmenových hráčů, další 3 bojovníci jsou z Blatné a z Protivína také 3 hráči. ,,Je těžké něco natrénovat, občas se někdo omluv, a tak jsme to řešili společným tréninkem s B týmem" řekl trenér Hronek. Teprve s příchodem několika kluků z hokeje se hra dorostenců pozvedla a dokázali jsme sehrát několik výborných zápasů. Mladí hráči, kterým chybí zkušenosti, se klukům z hokeje snažili vyrovnat a na jejich hře to je znát. Myslím, že dobře zapadli do týmu kluci z Blatné, kteří jezdili pravidelně. Horší to bylo s hráči z Protivína, ti ještě hrají také za domácí tým, a tak ne vždy byli trenérovi k dispozici.

Mladým" čabáskům" momentálně patří třetí místo v tabulce. ,,Nutno si však uvědomit, že máme sehraný nejvyšší počet utkání. Škoda dvou zápasů v Hradci, kde jsme sahali po bodech, ale vždy se nám nevydařil závěr." dodal kouč píseckého týmu.

Trenér oranžovo-černých pokračoval v hodnocení: ,,Další podobný zápas byl doma s Plzní, kdy jsme byli rádi za jeden bod za remízu. V tom samém dni a ve stejném složení dokážeme Plzeň přehrát rozdílem třídy. O zápasech, kdy nás nebylo ani na dvě pětky, nemá smysl hovořit. Liga je dost vyrovnaná, takže nejsou lehké a těžké zápasy. Škoda, že v Písku není o hokejbal větší zájem z řad starších kluků. Bylo b yto třeba pro udržení kontinuity. Přestože jsme v loňském roce dvakrát vylepovali náborové leták, nikdo se nepřihlásil. Do jarní části nastoupíme s odhodláním uhrát co nejlepší výsledky a umístit se na některé z předních příček tabulky."

text: Hronek Jiří st.

„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain