Vstup do jarní části se Švantláku nepovedl

Hráči Písku se radují z druhé a poslední branky svého týmu.

HBC Betonova Holubov – HC ŠD Písek 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Zimní přestávka hokejbalových soutěží se nachýlila se ke svému konci. Týden před jejím vypršením se hráči HC ŠD Písek zúčastnili turnaje v Litoměřicích, na kterém se jim nepovedlo obhájit loňský triumf. Nešťastná prohra v posledních vteřinách čtvrtfinále znamenala pouze boj o 5. místo, které písečtí nakonec získali díky úspěchu v nájezdech proti Horní Bříze.

O tomto víkendu už vypukly ligové boje naplno. Švantlák zajížděl do Českých Budějovic, kde je hostil lídr tabulky Betonova Holubov. Písečtí nastoupili po delší době na tři kompletní formace, ovšem bez trenéra Čapka, jehož roli přebrali zkušenější hráči.

Hráči se po zimní přestávce dostávali do tempa pomalu, hra byla plná nepřesností na obou stranách, k čemuž přispělo o nepříznivé počasí. První vyloučení přišlo ve 4. minutě na straně domácích, ke změně skóre to ale nevedlo. Ta přišla až v 9. Minutě, kdy se po spolupráci s Hejnou prosadil Jirka – 1:0. Následně se začalo na hřišti poprvé jiskřit, když si domácí Pokorný troufl na píseckého Mergla, ale ten ukázal, že má pro strach uděláno. V závěru třetiny přišly dvě písecké oslabení, hosté se ale dokázali ubránit.

V druhé části zlepšili hráči ŠD pohyb a začali více ohrožovat Daškovu branku. Série vyloučení na obou stranách stále pokračovala, takže hry v pěti na obou stranách si hráči i diváci mnoho neužili. Při hře ve čtyřech, ve 28. minutě, se dokázali střelecky poprvé prosadit i hráči Písku. Habart se uvolnil u mantinelu a přihrál nabíhajícímu Pelcovi. Jeho střelu Dašek vyrazil jen před volného Rotha a ten si již věděl s volným míčkem rady – 1:1. Vstřelená branka vlila energii do hry týmu od Otavy, který mužstvo Betonovy v tu chvíli jasně zastiňoval. Černo-oranžovým se však nedařilo proměňovat další šance. Zápas byl především soubojem výborných gólmanů na obou stranách.

Co se nepovedlo ve druhé části, to přišlo hned na úvod posledního dějství. 33 vteřin po jejím zahájení vyšachovala písecká první formace obranu Betonovy a otočila skóre ve prospěch HC ŠD. Gába s Kaberlem přihrávali, Habart střílel – 1:2. Radost ale hostujícímu týmu vydržela pouze dvě minuty. Nejprve byl velice přísně vyloučen kapitán Písku Kozák. Přestože jeho spoluhráči dobře bránili, nepovedlo se jim vyhodit míček, za což je jejich hostitel nakonec potrestal zásluhou Kašeho – 2:2. O dvě minuty později poslali sudí hosty dokonce do tří. Tentokrát ale tři stateční obránci písecké svatyně sehráli oslabení bez chybičky a nedovolili domácím využít další darovanou výhodu. Utkání pomalu spělo ke svému konci a více se diskutovalo a hráči se střídali na trestných lavicích, než by byl k vidění hokejbal hodný souboje dvou lídrů soutěže. Necelé dvě a půl minuty před koncem padla rozhodující branka. Písecký tým hrál přesilovku, domácí se úspěšně bránili, povedlo se jim vyhodit míček až za branku Švantláku. Holubovský Hejna se vydal napadat obránce při rozehrávce a byl natolik úspěšný, že se zmocnil míčku, vyběhl před Bučka, kterého pohotově prostřelil – 3:2. Písečtí se samozřejmě pokoušeli o vyrovnání, sáhli i ke hře bez brankáře, ale třetí branku se jim přidat nepodařilo, stejně jako domácím a konečný stav utkání zůstal ve prospěch domácího týmu 3:2.

Branky a nahrávky: 9. Jirka (Hejna), 33. Kaše (Hejna, Janeček), 43. Hejna – 28. Roth (Pelc, Habart), 31. Habart (Gába, Kabele)

Střely: 22:23, Vyloučení: 9:11, Využití: 1:0, V oslabení: 1:0, Počet diváků: 32

Sestava HC ŠD Písek: Buček (Kukrál) – Bárta, Hronek, Sup, Marek, Přibyl, Pelc – Gába, Kabele, Habart – Roth, Volf, Vážný – Mergl, Kozák, Klouda

V příštím kole hraje HC ŠD první domácí utkání v roce 2012 a tým zve srdečně všechny své fanoušky k podpoře proti hokejbalistům z Horní Břízy.