Kabele vystřílel Švantláku vítězství

HC ŠD Písek – TJ ZKZ Horní Bříza 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

První jarní utkání HC ŠD na domácí půdě nabídlo souboj hodný play-off včetně boxerských soubojů, velkou dávku emocí na obou stranách i nepřesnosti mužů v pruhovaném. Ale pojďme popořádku.

Písečtí se hned po zahájení utkání pokusili zatlačit svého soupeře. Hned na konci druhé minuty ale jejich snahu utnul Přibyl, který byl vyloučen za podražení. Domácí oslabení přečkali bez úhony a po srovnání počtu hráčů na obou stranách se opět pustili na zteč branky západočechů. V 9. minutě zavezl míček do útočného pásma Roth, poslal zpětnou přihrávku na Kabeleho, který ranou kousek za modrou mířil do černého – 1:0. V polovině 13. minuty se černo-oranžovým naskytla první příležitost přesilové hry. A byla to opět první písecká formace, která měnila skóre utkání. Habart se zbavil u mantinelu hostujícího obránce, posunul míček na modrou Kabelemu a ten opět mířil do černého, když přesně po zemi prostřelil hradbu stínících hráčů a trefil mezeru mezi hostujícím gólmanem a brankovou konstrukcí – 2:0.

Do druhé třetiny šli domácí hráči uklidněni vedením. Ovšem stále je sráželi vyloučení, jejichž bránění jim ubíralo síly. Hosté z Břízy však nedokázali nabídnutých příležitostí využít, kdy je srážela vlastní střelecká impotence a opět skvěle chytající písecký brankář Buček. Druhá část hry tak spíše nabídla spoustu vyloučených na obou stranách. V polovině třetině měli diváci možnost vidět i boxerský souboj. Hostující Liška nejprve fauloval, při ponechané výhodě však ještě napadl domácího Kubeše a nefalšovaná bitka byla na světě. Po ní putovali oba bojovníci předčasně do sprch.

V poslední třetině se hráči Švantláku pokoušeli o definitivní pojistku, hosté se naopak chtěli dotáhnout na rozdíl jediné branky. Ovšem prim hráli především brankaři, kteří již nedopustili střeleckou radost ani na jedné straně. Nejzajímavější událostí závěrečné patnáctiminutovky tak byl další boxerský souboj. Hostující útočník zalehl píseckého gólmana Bučka, kterému nechtěl dovolit vstát a tomu nezbylo, než se svých práv domoci hezky ručně stručně. Jasným vítězem tohoto souboje byl domácí strážce svatyně. K překvapení všech však trest dostal pouze on a musel také putovat pod sprchy. Do branky se přesunul Kukrál, který spolu se svými spoluhráči musel čelit pětiminutovému oslabení. Při něm se zaskvěl výborným zákrokem, kdy na poslední chvíli efektně i efektivně zároveň zabránil hostům ve vstřelení branky. Písečtí se dlouhému vyloučení ubránili a závěrečnou minutu již odehráli se zkušeností sobě vlastní a mohli se radovat z prvního jarního vítězství.

Branky a nahrávky: 9. Kabele (Roth, Marek), 14. Kabele (Habart)

Střely: 33:34, Vyloučení: 11:9, Využití: 1:0, Počet diváků: 38

Sestava HC ŠD Písek: Buček (od 40. Kukrál) – Bárta, Hronek, Sup, Marek, Přibyl – Roth, Kabele, Habart – Mergl, Vážný, Sýbek – Pelc, Kubeš, Kozák

Trenér Čapek po utkání řekl: Myslím, že zaslouženě body zůstali v Písku. Hráli jsme co jsme si řekli před utkáním. V průběhu utkání, jsme museli reagovat na ztenčující sestavu. Hráče musím pochválit za přístup k utkání a teď je třeba bodovat v Blatné.

Příští sobotu hraje HC ŠD na hřišti v Blatné, kde se bude pokoušet získat další body proti domácím Datlům.