Béčko na jaře s prohrou a výhrou

Brankář píseckého týmu Lukáš Koubek při pokusu jednoho z budějovických hráčů.

SK Suchdol nad Lužnicí B - HC Švantlův Dvůr Písek B    5:2  (0:1,3:0,2:1)

Střely: 33:19, vyloučení: 4:5, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0

Po dlouhé zimní pauze odstartovala jarní část 1.OHbL a písecká záloha odjížděla na dalekou cestu do Suchdola. Hrající kouč Jindřich Bárta si jistě nemohl stěžovat na hojnou účast píseckých, která čítala tři kompletní lajny, a pro tuto sezonu jedničkou v brance Lukášem Koubkem. I přes plný kádr, ale Písek jakoby navazoval na špatné výkony z úvodu ligy.  Více než často se hrálo v jeho obranném pásmu. Stálý tlak však domácím nebyl nic platný a marně se pokoušeli překonat hostujícího brankáře. Jak praví heslo „nedáš dostaneš“ se naplnilo  a ukázalo se při napadání útočníka Jiřího Mergla, který dostal do tísně beka Suchdola. Ten vyhodil pouze na modrou lajnu, kde však dobíhal centr hostů Novák,a ten s rozmyslem potáhl míč na kruhy, a prvnímu jmenovanému naservíroval tutovku do odkryté klece. Skore bylo 0:1,  a tak i překvapivě skončila první třetina.

Hra se touto brankou poměrně vyrovnala a hosté tak začali více kousat. Bylo to tak i na začátku druhé třetiny. Bohužel,  jak se trestají chyby v obraně naprosto dokonale předvedl suchdolský Lakatoš, když se dostal za obranu a krásnou střelou do šibenice srovnal na 1:1. Tato situace se stala nejspíše klíčovou pro další vývoj utkání. Domácí si začali více věřit v zakončení a v tu chvílí odskočili na rozdíl dvou branek. 3:1 po dvouch třetinách. Chuť snížit a dostávat se do zakončení ukázala první lajna Písku, kdy zafungovala opět spolupráce Novák - Mergl . Druhý jmenovaný s trochou štěstí překonal střelou z úhlu Švejnohu. 3:2. Po domluvené výměně stran v půlce třetiny mohl srovnat hostující kapitán Martin Kobližka, ale nedokázal protlačit míček pod v tu chvíli dezorientovaným brankářem Suchdola. Po této velké šanci na srovnání si domácí závěr pohlídali, a navíc přidali dvě branky, a zápas tedy skončil jejich výhrou 5:2.

HC Švantlův Dvůr Písek B - Orel Č.B    2:1 (1:0, 0:0,1:1)

Střely: 29:29, vyloučení: 4:4, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0

V druhém zápase jarní části přivítal Písek orli z Českých Budějovic na domácím hřišti. Jistě chtěl tuto výhodu naplno využít nejen díky slušné návštěvě, ale zejména kvůli výborné bilanci vítězných a prohraných zápasů v poměru 5:1. Obnovená spolupráce s Á týmem navíc doplnila kádr béčka o 3 zkušené matadory švantláku. Jmenovitě Marek Kabele, Martin Kozák a Jiří Klouda. Hosté však přijeli na venkovní utkání v 17 lidech a v zádech měli pro Písek potupnou porážku 9:0 ze zimní části. Dal se tedy očekávat tvrdý a vyrovnaný boj.

V prvních pěti minutách měli více ze hry domácí a po několika slibných šancích rozradostnil píseckou lavičku a přítomné fanoušky centr Marek Kabele, který si našel volnou pozici v mezikruží a z voleje zužitkoval přesnou přihrávku Lukáše Záleského. Čas 5:18  1:0.

Zápas v mnohém připomínal střetnutí ještě z posledního kola minulé sezony, kdy se hrálo 45 minut 0:0 a rozhodly až nájezdy ve prospěch Orlů. Dnes sice béčko vedlo 1:0, ale boj a velké nasazení se neslo ve stejném duchu. Skvěle chytající brankáři přispěli k tomu, že po dvouch třetinách byl stav stále stejný, tedy 1:0.

Nečekané zaskočení však přichystal pro domácí kapitán Radouch, který si po vyhraném vhazování našel ve středu pole prostor a z pohybu na modré vypálil ránu, která skončila až za zády bezmocného Koubka. Uběhlo pouhých 7 vteřin ze závěrečné části. Avšak tento gol nezměnil strategie obou týmů. Hra nahoru dolu pokračovala. Záleželo, kdo jen vstřelí další branku, a přiblíží se tak k zisku tří bodů.“ Čas 32:45“ , na hřišti se objevuje opět první lajna béčka, a ta napravuje své první střídání. Po ose běží Kabele - Záleský střílí  a je tu důležitý gol Jířho Kloudy. Do konce však zbývalo stále ješte přes 12 minut. Orlům nezbývalo nic jiného než se vrhnout do útoku.

Toho využívali domácí, ale v následných brejcích chyběla přesnější kombinace a lepší zakončení vedoucí ke třetí uklidňující trefě. S trochou pověstného štěstíčka,a v tomto zápase bezchybným Lukášem Koubkem ve svatyni béčka, se nepovedlo Orlům dosáhnout vyrovnání a domácí si tedy důležité tři body připsali na svůj účet. V následujícím kole odjede záloha Písku na vltavské hřiště, kde bude jistě chtít urvat všechny body s posledním Falkonem, a postoupit tabulkou výše.

Sestava domácích: Koubek - Bárta, Procházka, Kozák, Zábranský - Kabele, Klouda, Záleský - Novák, Kolář, Mergl - Vlášek, Kocourek, Kobližka - Košťál

Branky : 5:18 Kabele Marek, 32:45 Klouda Jiří - 30:07 Radouch Lukáš

text: Jakub Novák