Dorostu chybí k zisku mistrovského poháru jedno vítězství

SK Pedagog České Budějovice – HC ŠD Písek 2 : 8 (1:2, 0:5, 1:1)

Stav série 0:1

Do prvního finálového zápasu vstoupil Písek skvěle a po šesti minutách vedl po dvou brankách Havelky 2 : 0. Za Pedagog snížil v osmé minutě Mathé, ale do konce třetiny již gól nepadl. Hned v první minutě druhé části přidal svou další branku Havelka a po dalších 35 vteřinách skóroval Gába. To byl zřejmě zlomový moment zápasu. Do konce třetiny přidal další gól znovu Havelka, po něm Gába a gólový účet podtrhl bombou od modré Banci. Domácí snížili ve 3 min. poslední části, to zůstal zcela sám na brankovišti Bárta a nedal jinak skvěle chytajícímu „Kukymu“ šanci. Několik sekund před koncem utkání oběhl Hřebíček branku a pod betonem gólmana pečetil vítězství na 8 : 2 Zápas byl na střely vyrovnaný, Písek byl ale produktivnější, v brance výborně zachytal Kukrál. Sobotní zápas se vydařil nad očekávání, v neděli to již tak snadné nebylo.

Trenér J.Hronek st. nám po prvním zápase řekl své dojmy: První zápas je vždy důležitý a nám se povedl vstup do utkání. Zlom v zápase nastal zřejmě v úvodu druhé třetiny, kdy jsme dvěma slepenými góly odskočili na rozdíl tří branek. Tento náskok jsme v této části ještě pojistili dalšími třemi brankami a bylo rozhodnuto. Poslední třetina skončila 1 : 1 a první zápas jsme tak bez problémů zvládli.

Branky: Mathé, Bárta - Havelka 4x, Gába 2x, Banci

SK Pedagog České Budějovice – HC ŠD Písek 0 : 4 (0:2, 0:1, 0:1)

Stav série 0:2

Nedělní utkání bylo mnohem vyrovnanější, Pedagog hrál důrazněji a „Kuky“ v brance musel chvílemi doslova čarovat. V šesté minutě dostal Písek do vedení po přihrávce Vlčka z rohu Havelka, na kterého zívala odkrytá branka a to nešlo nedat. Za čtyři minuty to bylo již 2 : 0. Mezi kruhy napřáhl Hřebíček a trefil přesně k tyči. Ve druhé třetině Pedagog přidal na obrátkách, udeřilo však na druhé straně. Vlček zatáhl podél mantinelu míček do útočné třetiny, přenechal Gábovi, ten na nic nečekal a dělovkou k tyči zvýšil na 3 : 0. Domácí ještě přidali na důrazu, trestná lavice se chvílemi slušně plnila a Písek dvakrát čelil přesilovce 5 na 3. Kukrál v Písecké brance byl ale pozorný a za přispění obránců udržel čisté konto. V závěrečné části se hra přelévala se strany na stranu, hosté si také zahráli přesilovku 5 na 3 domácí se ale výborně bránili. Dvě minuty před koncem pečetil vítězství Havelka a Písek tak má dva mečboly. Zápas byl místy dost tvrdý a nervózní, bylo i několik zcela zbytečných faulů se strany hostí, ale všechny šrámy překonala radost z vítězství. Doma musíme hrát více disciplinovaněji, nereagovat na provokace a jít za svým cílem. Věřím, že využijeme této skvělé šance na získání titulu.

Trenér J.Hronek po zápase řekl: Pedagog vlétl do druhého zápasu jako uragán, přesto brzy prohrával 0 : 2. Ve druhé části jsme přidali další branku a v závěru zápasu pečetili vítězství dalším gólem. Zápas byl hodně vyhecovaný, bojovalo se o každý metr hřiště. Důležitý byl moment, kdy rozhodčí po vzájemné poradě, podle mého názoru zcela správně neuznali gól domácích, dosažený vysokou holí. Důležité bylo i ubránění dvou oslabení 5 na 3 . Věřím, že další zápas doma také zvládneme, děkuji všem klukům za předvedený výkon a bojovnost kterou v utkání předvedli. Snad se zápas líbil i přítomným divákům.

Branky: Havelka 2x, Hřebíček, Gába

text: Jiří Hronek st.

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde