Dorost porazil doma Pedagog 5:3 a slaví titul!!!

HC ŠD Písek - SK Pedagog Č.B. 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)

Střely: 43:36, vyloučení: 5:11, využití přesilovek: 2:0, oslabení: 0:0

Stav série 3:0

Finále jak má být. Tak by se dal nazvat třetí zápas mezi HC ŠD Písek a Pedagogem české Budějovice. Od začátku jsme se tlačili před gólmana hostí a v 5 min. skóroval v přesilovce zblízka Gába. Hosté kontrovali v 10 min. „Kuky“ neudržel dělovku Bárty a Dlugoš na brankovišti bez problémů vyrovnal. Přesně za minutu napřáhl na modré Volf a jeho projektil prošel Káplovi mezi betony do sítě. Tlak hostí ani několik skvělých šancí Písku branku již nepřineslo.

V úvodu druhé části se ocitl sám před Kukrálem Bazal a srovnal na 2 : 2. Tento stav vydržel do dvacáté minuty,Gába dostal „namazáno“ mezi kruhy a jeho střelu viděli všichni až v síti. Hosté kontrovali téměř okamžitě, Mathé prostřelil vše co mu stálo v cestě a bylo opět srovnáno.

V poslední třetině se obě mužstva snažila strhnout vedení na svoji stranu, přibylo vyloučených a Kukrál v písecké brance měl stále co dělat. Ve 36 min. se k odraženému míčku dostal Havelka a než se gólman přemístil k druhé tyči pohodlně zavěsil. To ale vyburcovalo hosty k ještě větší aktivitě a chvílemi to bylo před domácím gólmanem jako na střelnici. S trochou štěstí Písek vše přestál a ve 41 min. první řada domácích předvedla v přesilovce fantastickou kombinaci a Vlček bombou z první pečetil vítězství. Pedagog odpověděl odvoláním gólmana, branka již ale nepadla a na hřišti mohla vypuknout radost ze získání mistrovského titulu. Písek tak oslavoval prvenství a po dlouhých dvanácti letech mohl převzít z rukou Víti Čapka opět pohár pro nejlepší mužstvo. Všem hráčům musím poděkovat za předvedené výkony v průběhu ligy a popřát hodně takových úspěchů v dalším sportovním ale i soukromém životě.

Branky: Gába 2x, Volf, Havelka, Vlček - Dlugoš, Bazal, Mathé

Sestava mistrů: Kukrál (Čapek) - Volf, Hřebíček, Hanus, Hora - Vlček, Gába (C), Havelka - Jícha, Banci, Salivar - Bosák

Trenér mistrů Jiří Hronek st. nám po zápase řekl své dojmy: Chtěli jsme serii ukončit již v sobotu a to se nám nakonec povedlo. Vstup do utkání se podařil skvěle, ale soupeř hrál velmi dobře a nedal nám ani kousek prostoru zadarmo. Téměř až do konce nebyl výsledek jasný. Kluci ale prokázali, že si umí poradit i v těžkých chvílích a zápas nakonec dotáhli do vítězného konce. Pedagog předvedl také vynikající výkon a k vidění byl nesmírně dramatický zápas. Na začátku sezóny, kdy jsme prohrávali jeden zápas za druhým, jsem v takový úspěch nevěřil. Teprve s příchodem několika dalších skvělých hráčů se karta začala obracet. Vyhráli jsme 11 zápasů v řadě a výsledkem je titul. Chtěl bych touto cestou hráčům ještě jednou poděkovat za předvedené výkony v celé soutěži.

Text: J.Hronek st.

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde