Béčko nezvládlo domácí zápasy a vysněný titul se vzdaluje

HC ŠD Písek B - Olymp J.Hradec B    1:2      (0:0,0:1,1:1)

Stav série 0:1

První finálová bitva byla na programu v sobotu na hřišti v Písku a už od začátku se bylo na co dívat. Domácí možná trochu překvapivě byli aktivnějším týmem a z toho pramenilo i velké množství šancí. Ovšem samostatný nájezd a loženky do prázdné brány skvěle vychytával hostující brankář. Hradec se nenechal zahanbit a také se pokoušel o ohrožování Kukrálovi svatyně, ovšem neúspěšně. I přes jasnou převahu v první třetině se nepodařilo Písku vstřelit branku.

Ve druhé části se hra poměrně vyrovnala a bylo to finále jak má být. Bojovalo se o každý míček a také o to, kdo vstřelí důležitý první gol. Bohužel pro domácí, tím štastnějším byli hráči Olympu, kteří se ujali vedení v zápase 0:1 a to byl také jediný úspěšný zásah za dosavadní dvě třetiny.

Švantlák měl posledních patnáct minut na to, aby se mu podařilo alespoň vyrovnat či obrátit první finálový zápas ve svůj prospěch. Začalo okupování hostující branky a takto se i zápas vyvíjel. Brankáři byli v tomto utkání bezchybní a stále nepřipouštěli změnu stavu. Do konce střetnutí zbývala minuta a půl, domácí měli výhodu přesilové hry a tu se rozhodl hrající trenér Písku ještě vylepšit hrou bez brankáře. Vhazovala se buly v obranném pásmu Hradce a domácí  v šesti proti čtyřem vytvořili zámek z něhož vznikla přihrávka na Marka Supa a ten minutu před koncem tvrdou ranou pozemi prostřelil hostujícího golmana a rozradostnil celý Švantlák vyrovnávací brankou na 1:1. Písecká lajna možná trochu vyhecovaná a s vidinou ještě obrátit v poslední minutě zápas na svou stranu, zvýšila napadání hradecké rozehrávky a po propadu se po několika přihrávkách a tlačenici před domácí svatyňí hostujicí útočník dostal snad ke třem dorážkám a ta poslední skončila v bráně za bezmocným Martinem Kukrálem. Tento rozhodující a štastný zásah padl pouhých 14 vteřin před koncem. Nic více se již nestihlo a Olymp si odvezl první bod za vítězství 1:2

HC ŠD Písek B - Olymp J.Hradec B    2:6      (1:1,0:2,1:3)
Stav série 0:2

O den později tedy v neděli a opět v netradiční čas od 16h se na hřišti Švantláku odehrála odveta finálové série mezi zálohami Písku a J.Hradce. Hosté možná trochu ukolíbáni sobotní výhrou začali velmi vlažně a dostávali se pod tlak především od první písecké lajny. Ta ve svém druhém střídání předvedla skvělou kombinaci a finálovou přihrávku od Jiřího Kloudy zužitkoval kdo jiný než David Všetečka a ten poslal Písek do vedení již ve 3.minutě. 1:0. O pět minut později však domácí nadšení utišil přesnou trefou Škarda. Po prvních patnácti minutách 1:1.

Obrázek ve druhé části byl podobný tomu sobotnímu, hrálo se nahoru dolu a čekalo se na další branku. Ta přišla ve 24.minutě a střelec Olympu Škarda si připsal svůj druhý zásah a tím obrátil skore na stranu svého mužstva. Zbývala pouhá minuta a půl do druhé sirény, písecký tým hraje oslabení, ale né přiliš úspěsně. Po půl minutce obléhání se trefuje kapitán Hradce a zvyšuje na 1:3.

To jak se ukázalo byl zřejmě zlomový moment zápasu. Čas 32:50 hosté opět udeřili 1:4 a zdá se být pomalu rozhodnuto. Písecká snaha sice přináší šance, ale co nezblokují obránci vychytá Průša. 34:42 další rána pro zálohu Písku, opravdu šťastné nahození končí za mladíčkem Martinem Kukrálem. 1:5. Zápas už je  v podstatě rozhodnutý a psychika se podepisuje nad dalším zásahem hostů a to dokonce v oslabení, když se prosazuje samostatnou akcí Plašil. V půli 39.minuty hrají domácí přesilovou hru a po vyhrané buly ihned z první střílí Tomáš Bárta, brankář pouze odráží k volnému Jiřímu Kloudovi ale ten již pouze kosmeticky upravuje výsledek na konečných 2:6.

Olymp bude mít následující víkend na svém hřišti výhodu dvou mečbolů. Písečtí již nemají co ztratit a pojedou se do Hradce ještě porvat o finálový triumf.

Branky domácích: Všetečka David, Klouda Jiří

Sestava: Kukrál - Máša, Sup, Bárta T, Vlášek, Růžička, Procházka - Všetečka D, Klouda, Volf - Kobližka, Záleský, Mergl - Bíba, Kolář, Zábranský - Kocourek, Novák

text: Jakub Novák

„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde