Oslavy Olympu se zatím odkládají, finále pokračuje

Olymp J.Hradec B - HC ŠD Písek B    2:3   (1:1, 1:1,0:1)

Střely: 26:28, přesilovky: 0:1, oslabení 0:0

Stav série 2:1

Finálová série se po dvouch domácích prohrách písecké zálohy stěhovala k mečbolovému zápasu do Jindřichova Hradce, kde se již tuto sobotu mohlo rozhodnout o mistrovi 1.OHbL. Naši hráči nastoupili až na vypomáhajícího Marka Supa a Lukáše Volfa v kompletní béčkovské sestavě. Hradecká soupiska čítala 21 jmen.

Možná se ze začátku čekalo, že nastupšivší Písek se bez úderné první formace z předešlých utkání zatáhne do obranné ulity a domácí si směle a snadno půjdou za svým cílem rozhodnout hned v prvních minutách hry. Ovšem nebylo tomu tak, hosté se dobře pohybovali a dokázali se dostávat do slibných zakončení. Neuběhly ani čtyři minuty a zaslouženě se vedení v utkání ujal Písek. Velkou hrubici při rozehrávce holí udělal golman Olympu a namazal Markovi Supovi jenž se střelou do odkryté klece postaral o překvapivý stav 0:1. To možná domácí zaskočilo, avšak ani oni nebyli v útoku zcela bezzubí. Tlačili se často dopředu a chtěli co nejrychleji vyrovnat. Toho však využívali písečtí a jejich rychlé nohy a brejky byly velmi nebezpečné, bohužel zatím gólově neúspěšné. Probíhala 11.minuta a přišlo vytoužené vyrovnání. Nemýlil se dorostenec Vácha.1:1 a tak i skončila první část.

V té druhé už bohužel záloha Písku neoplývala takovou bojovností a rychlostí a převaha byla na straně domácích. Sedm minut obrana včele s brankářem Martinem Kukrálem odolávala, ale v čase 22:18 se už Hradec radoval ze změny stavu na 2:1 a tím už jim byl titul o další krůček blíže. Prozatimní výhodou pro Písek byla hra bez faulů, což se nedalo říct o jejich soupeři. Je odpískána vysoká hůl a hosté mají možnost přesilovky. Na hřišti se objevuje druhá lajna, Martin Kobližka čistě vyhrává buly, přihrávka míří na Lukáše Vláška, který se nijak nerozpakuje a pálí na bránu a dobře clonící Matěj Kocourek šikovně tečuje za bezmocného Donauschachtla. Je vyrovnáno 2:2

Tak se i vstupovalo do rozhodující poslední třetiny utkání. Zbývala rozluštit tajenka, který z týmů do ní vstoupí tou správnou nohou. Průběh byl velmi podobný tomu z předešlé části, jen byla velmi znát zvýšená střelecká aktivita obouch celků. Stále hráli hosté v plném počtu a nepouštěli domácí k jejich obávané přesilové hře. Tu měli písečtí ve 35.minutě, ta však nebyla tak dobře sehrána a velké šance nenabídla. První trest pro hosty padl až při vzájemném vyloučení o dvě minuty později. Velmi se již nekombinovalo a jak bylo řečeno, při každé možné šanci se vše střílelo na jednu či druhou branku. Jedna taková to střela se v zápase ještě ujala. Blíží se závěr třetí třetiny a už to vypadá na prodloužení. Vhazuje se v obranném pásmu Olympu a druhá lajna Písku drží míč na svých hokejkách.Právě probíhá 43.minuta a Martin Kobližka posouvá na Lukáše Záleského, který si našel volný prostor na vrcholu levého kruhu a střelou příklepem rozvlnil síť. 3:2 a šok pro domácí hráče. Moc času již nezbývá a pochopitelně se hradečtí tlačí za každou cenu dopředu, odvolávají i brankáře a zkouší hru šesti proti pěti. Stále neúspěšně. Martin Kukrál chytá bezchybně a zbývá již 30 sekund a to už je pro domácí velmi málo času. Písecké béčko bojuje a aktivním přístupem nedává šanci na skórování. Zápas končí a toto finále vybojoval Písek v poměru 2:3 a oživil naději na zvrat ve finálové sérii jejíž stav je 2:1 pro Olymp.

Zítra se na stejném hřišti od 16h oba týmy utkají znovu a rozhodne se o tom, zda se ještě toto finále protáhne do případného pátého zápasu či už bude jasno kdo je novým mistrem ligy.

Sestava: Kukrál - Máša, Bárta, Procházka, Růžička, Vlášek, Sup - Mergl, Zábranský, Bíba - Kobližka, Záleský, Kocourek - Novák, Kolář, Volf

Branky a asistence: Sup, Kocourek (Vlášek, Kobližka), Záleský (Kobližka)

text: Jakub Novák

„Kdy se nudíme lépe než v kruhu rodiny?“ Oscar Wilde