Další tucet od Švantláku natankovaly Pivní hvězdy

Toulky po jihočeských soupeřích nabízí i takovéto scenérie - Pluhův Žďár, foto: HC ŠD Písek

SK Beer Stars Pluhův Žďár – HC ŠD Písek 3:12 (0:5, 0:3, 3:4)

K dalšímu utkání cestoval Švantlák až do dalekého Pluhova Žďáru, kam si vydala pouze osmička hráčů a gólman Fišer. Poprvé se v oranžovo-černých barvách představili bývalí hráči Betonovy Ivančov a Kaše. A právě druhého jmenovaného našla již ve 40. vteřině přesná nahrávka Kabeleho a bývalý lídr Betonovy ji ihned přesně zužitkoval – 0:1. O dvě minuty později znovu přesná kombinace HC ŠD a zakončení Kabeleho znamenaly pohodlné vedení hostí – 0:2. Písek jasně opanoval hru a před domácí brankou, kterou strážil Průša, bylo neustále rušno. V 10. minutě přišla další branka po stejné kombinaci hostů, jako v předchozích případech. Habart našel vlevo volného Kašeho a ten se již podruhé v utkání nemýlil – 0:3. O dvě minuty později unikl Habart a nedal Průšovi šanci – 0:4. Ještě do konce úvodní periody se prosadil Zábranský a domácí byli na ručník – 0:5.

Ani v prostřední části se obraz hry nezměnil. Naopak Švantlák ještě více kraloval, o čemž svědčí počet střel. Ten ukazoval ve druhé patnáctiminutovce jednoznačný stav 2:11. Gólově se projevil Marek Habart, který v 19. minutě dokázal skórovat hned dvakrát během sedmnácti vteřin. Jeho hattrick znamenal navýšení celkového skóre již na 0:7. Na další branku se čekalo až do úplného konce druhé třetiny. Devět sekund před jejím vypršením se střelou od modré symbolicky prosadil hráč s číslem 9 – David Šperl – 0:8.

Hned po začátku poslední části se v obrovské šanci zjevil agilní Pelc, ale nedokázal míček usměrnit do brány. To se mu ale povedlo o pár vteřin později, když využil zaváhání domácích při rozehrávce před vlastní bránou – 0:9. Hosté pak toužebně vyhlíželi desátý přesný zásah. Především Habart s Kašem byli několikrát velmi blízko. Vsítit se ji ale povedlo až ve 37. minutě Šperlovi dalším přesným zásahem ze střední vzdálenosti – 0:10. Písečtí pak výrazně polevili a dali tím příležitost domácím ke gólovým radostem. V rozmezí mezi 39. a 42. se tak postupně prosadili Šuléř, Demuth a Paščenko a alespoň trochu korigovali hrozivě vyhlížecí skóre – 3:10. Na konci 43. minuty završil hattrick ve svém prvním startu také Kaše – 0:11. Když o čtrnáct vteřin později úspěšně zakončil další samostatný únik Habart, uzavřel tím také střelecký účet utkání – 3:12.

Branky a nahrávky: 39. Šuléř (Málek), 40. Demuth (Málek), 42. Paščenko (Šuléř) – 1. Kaše (Kabele), 3. Kabele (Šperl, Kaše), 10. Kaše (Habart), 12. Habart (Pelc), 14. Zábranský (Habart), 19. Habart, 19. Habart, 30. Šperl (Habart), 31. Pelc, 37. Šperl, 43. Kaše (Kabele), 44. Habart

Střely: 18:45, Vyloučení: 3:2, Využití: 1:1, V oslabení: 0:1, Počet diváků: 5

Sestava HC ŠD Písek: Fišer – Šperl, Kozák, Ivančov – Kaše, Kabele, Habart, Pelc, Zábranský

Útočník HC ŠD Petr Kaše po utkání řekl: Na oraniště do Pluháče jsme cestovali pouze v osmi lidech a měli tak menší obavy, ty ale vzaly rychle za své. V tréninkovém tempu jsme si s chutí zastříleli a zaslouženě vezeme tři body. Naším cílem je ovládnout základní část a zajistit si místo v baráži, když jihočeští bafunáři a funkcionáři vymysleli takovou, s prominutím, kokotinu – to se může stát opravdu pouze na Jihu. Premiérová trefa a zároveň hattrick mě bude stát dvě basy, což mi pokladník nezapomněl připomenout ihned po zápase. Moje branky byly zásluhou kluků, kteří mi je skvěle připravili, já už měl snadnou práci, takže kluci díky.

O nadcházejícím víkendu dojde poprvé od loňského play-off k souboji obou finalistů, Oproti původnímu rozpisu se nebude hrát v Orange aréně tým, ale Švantlák jede do Suchdola, kde se bude hrát od 11 hodin.