Dorost ztratil zápas proti Plzni těsně před koncem

Miroslav Rychlík (v bílém) se znovu střelecky prosadil, tentokrát to ale na body nestačilo,
foto: Alice Hnyková

HC ŠD Písek – HBC Plzeň 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Písečtí dorostenci se poprvé v sezoně ukázali na domácím hřišti, navíc s těžkým soupeřem z Plzně. Že to nebude nic lehkého ukázali úvodní sekundy zápasu. Votípka, Hurt, Majer měli v úvodu velké šance, ale na skvělého Čapka v brance domácích nedokázali vyzrát. A jak platí nedáš – dostaneš, Duchoň našel nahrávkou Malechu, který další nahrávkou za obranu vyzval k sólu Rychlíka. Jeho první střelu Rovaš pouze vyrazil a pro Rychíka nebyl problém zasunout míček do odkryté branky – 1:0. Hosty tento gól na pár chvilek otřásl, ale domácí toho nedokázali využít. Naopak sami do konce první třetiny čelili nájezdu hostí.

Obraz hry se nezměnil ani v prostřední části. Písečtí se težce vyrovnávali s kombinační hrou hostí a s jejich velkým důrazem a pohybem. Své kvality musel proto prokazovat domácí brankář, který v této části vyhrával své souboje s útočníky Plzně.

Do poslední třetiny domácí stáhli hru na dvě pětky, ale hosté vystupňovali své šance. Za zmínku stojí mega šance Votípky a Hurta. První přestřelil a druhého šanci Čapek lapil. Domácí se dostávali jen ojediněle před hostujícího brankáře a největší šanci měl opět střelec Rychlík. Rovaš ale na brankové čáře zachránil. V čase 34:48 přišel rychlý protiútok hostí. Míček putoval po ose Jonák – Hurt až k osamocenému Votípkovi a ten nedal Čapkovi šanci 1:1. Hosté se snažili po zbytek utkání strhnout vítězství na svoji stranu a to se jim také podařilo. V čase 43:40 nedokázali na třikrát vyhodit míček s pásma a Lokajíček je ukrytou střelou potrestal – 1:2. Domácí se snažili ještě v power play vyrovnat, ale všechny pokusy byly zablokovány.

Branky a nahrávky: 3. Rychlík 35. Votípka (Hurt, Vobruba), 44. Lokajíček (Jonák)

Střely: 27:34, Vyloučení: 4:5, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 23

Sestava HC ŠD Písek: Čapek Bárta, Hokr, Janoušek, Procházka, Sýkora, Čadil, Daněk, Duchoň, Malecha, Neruda, Rychlík, Šimůnek, Zelenka

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Dostat rozhodující gól 80 sekund před koncem bolí, ale upřímně po celé utkání jsme tahali za kratší konec. A nebýt našeho golmana a soupeřova neproměňování šancí mohl být rozdíl ještě větší. Je třeba pogratulovat soupeři k vítězství a předvedené hře a zvednout hlavu, je na čem pracovat.

Autor: Vít Čapek

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain