Víťa Čapek je s U16 mistrem světa

3. 7. 20230
Vít Čapek MS 2023

Liberec hostí letošní juniorské mistrovství světa v hokejbalu. Nejzajímavější kategorií pro fanoušky Švantláku byla U16, kterou v pozici hlavního trenéra vedl Víťa Čapek, jedna z nejvýraznější osobností píseckého hokejbalu. Čeští hokejbalisté si v základní skupině poradili se zámořskými týmy Kanada Východ 4:0 a USA 5:1. V posledním utkání deklasovali 11:1 Švýcarsko a šli do semifinále z prvního místa.

V boji o finále čekalo tým píseckého trenéra derby proti Slovensku. Čeští reprezentanti rychle vedli o dvě branky, ale Slováci třemi brankami na konci 1. a na začátku 2. třetiny překlopili stav na svoji stranu. Velký tlak a snaha českého týmu o vyrovnání přinesly ovoce až necelé tři minuty před koncem. Zápas tak dospěl do prodloužení, ve kterém rozhodl o českém postupu do finále Kraus.

Poslední utkání o zlato s Kanadou Západ nabídlo divákům tuhou a vyrovnanou bitvu. Čeští hráči se ujali vedení 8 vteřin před první přestávkou. V 19. minutě ale Kanaďané využili přesilovou hru a vyrovnali. Češi ale na konci druhé části oplatili stejnou mincí a vzali si těsný náskok zpět. V poslední třetině se diváci další branky již nedočkali, přestože šance byly na obou stranách. Domácí však svůj náskok uhájili.

Víťa Čapek se se svým týmem stal mistrem světa z Liberce 2023! Víťovi a celému týmu gratulujeme k historickému triumfu 🏆!

Ihned po finále poskytl „Čáp“ své dojmy z finále i celého turnaje oficiálnímu webu šampionátu: www.liberec2023.cz